558 görüntülenme30 Mayıs 2020

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle bugün 26 kişi daha hayatını kaybetti. Can kaybı 4 Bin 515’e, toplam vaka sayısı 163.103’e yükseldi. Açıklanan son koronavirüs verilerine göre, son 24 saatte yeni vaka sayısı 983 oldu. Son 24 saatte 26 kişi hayatını kaybederken, bugün iyileşen kişi sayısı ise 1.021 olarak açıklandı. Açıklanan verilere göre toplam yoğun bakım hasta sayısı 649, toplam entübe hasta sayısı 308 oldu.

BUGÜN ‘VAKA SAYISI BİNİN ALTINDA’
Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Koca, “Toplam test sayımız 2 milyonu geçti. Düne göre günlük test sayımız 3.000 arttı. Yeni vaka sayımız 1.000’in altında. Gelecek günler, el hijyenine özene; maske ve sosyal mesafe kuralının ikisine birlikte uymamıza bağlı. DAHA SIKI TEDBİR, DAHA İYİ SONUÇTUR.” ifadelerini kullandı.
Resim
COVİD 19 VAKASI ve ŞEHİDİMİZLE İLGİLİ PAYLAŞIM

Prof.Dr.Feriha Öz’ün vefatıyla ilgili olarak Sosyal medya hesabından bir video ile haberi duyuran Bakan Koca ’PROF. DR. FERİHA ÖZ. 1957’de İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. Patoloji alanında ün sahibi bir bilim insanı, insan sevgisi ile tanınan, öğrencilerine kol kanat geren büyük bir hocaydı. 2 Nisan’da COVID-19 hastalığı nedeniyle aramızdan ayrıldı. Mücadelesi için #minnettarız” dedi.

PAYLAŞTI SİLDİ YENİDEN PAYLAŞTI

Bakan daha sonra Diyarbakır’da şehit düşen polisimiz için başsağlığı diledi. Ancak daha sonra bu paylaşımını kaldırdı, yarım saat sonra yeniden paylaştı. Sağlık Bakanı koca bir paylaşım daha yaparak iki şehit haberi verdi, şöyle ki; İki acı haber de Hakkari’den geldi. Teröre karşı mücadelemizde Uzman Çavuş Uğur Bora ve Piyade Er Mehmet Günay şehit düştü. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, kahraman arkadaşlarına, milletimize başsağlığı diliyorum. Cennet vatanın uğruna ölenlerin mekânı cennet olsun.”. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

SEYAHAT İZİN BELGESİ KALDIRILDI

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Şehir Giriş/Çıkış Seyahat Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, şehirler arası toplu ulaşım araçları ile yapılacak yolculuklarda, seyahat izin belgesi alma zorunluluğu yürürlükten kaldırıldı. Genelgeye göre, büyükşehir statüsündeki 14 il ve Zonguldak'taki şehir giriş-çıkış kısıtlaması, 31 Mayıs pazar günü saat 24.00'te sonlandırılacak.

DÜNYA NORMALLEŞİYOR, VİRÜS BİZİMLE YAŞAYACAK

Öte yanda Bilim Kurulu üyesi Prof. Tevfik Özlü, "Normalleşme süreci sadece bizde değil bütün dünyada başladı. Çünkü bu virüs bizi bırakmıyor, bırakmayacak. Bu virüsle beraber yaşayacağız. Yoksa aylarca, yıllarca evde kalacak değiliz" dedi.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı / Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ