Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, şehirdeki hortum felaketiyle ilgili konuştu, CHP'ye yüklendi. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

‘100 MİLYON LİRA MADDİ ZARAR’

“Hortum gibi önüne gelen her şeyi yıkan, sert rüzgarlar, dev dalgalar gibi insan iradesini ve tedbirini aşan afetler, dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de yaşanabiliyor. Afetlerin önüne geçmek mümkün değil belki ama zararlarını azaltmak için gereken önlemleri almak elimizdedir. Antalya'da yaklaşık 100 milyon lira maddi zarar olduğu tahmin edilmektedir. Gereği neyse şüphesiz bizler yerine getireceğiz.”

‘GAZİ MUSTAFA KEMAL’İN İSTİSMARI YAPILIYOR’

“Son 5-6 yılda ülkemizin önünü kesmek için oynanan oyunlara karşı verdiğimiz mücadele tarihi öneme sahiptir. Ülkemizin bu mücadelesinin önündeki en büyük engel çarpık ve kiyafetsiz muhalefet anlayışıdır. Bu parti yıllarca Gazi Mustafa Kemal'in istismarını yapmıştır, hala yapıyor. “

‘CHP BÖLÜCÜLERLE BİRLİKTE’

“CHP işi artık bölücülerle birlikte hareket etmeye kadar vardırdı. Milletimize olan sevgimizle gerektiğinde ölümün üzerine dahi yürümekten geri durmadık. Vesayet güçlerinden terör örgütlerine ve darbecilere kadar bu ülkenin, bu milletin hakkına, hukukuna, istiklaline, istikbaline saldıran kim varsa hepsinin karşısına dikildik.”

ERDOĞAN: PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADAR’

Erdoğan konuşması sonrası Antalya adaylarını tanıttı. Erdoğan, MHP ile Cumhur İttifakı'ndaki ortak adayları açıklarken ise "Cumhur İttifakı dediğimiz bu bütünleşme pazara kadar değil mezara kadar olacaktır" ifadesini kullandı.

Antalya: Menderes Türel/ Kaş: Mutlu Ulutaş/ Kepez: Hakan Tütüncü/ Konyaaltı: Gaye Doğanoğlu/ Manavgat: Hasan Öz/ Serik: Enver Aputkan/ Alanya: Adem Murat Yücel (Cumhur İttifakı kapsamında MHP'nin adayı)/ Kemer: Yusuf Üras (Cumhur İttifakı kapsamında MHP'nin adayı)/ Korkuteli: Ömer Niyazi İşlek (Cumhur İttifakı kapsamında MHP'nin adayı)/ Finike: Nail Dülgeroğlu (Cumhur İttifakı kapsamında MHP'nin adayı)…

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ