Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Donald Trump'a "Suriye’deki savaş suçlarına karşı Türkiye’ye felç edici yaptırımlar uygulanması konusunda Kongre’yle birlikte çalışmanız iyi karar!" dedi.

‘YAPTIRIMI DESTEKLİYORUZ’


ABD’nin Suriye’den çekilme kararına en şiddetli muhalefeti gösteren isimlerden biri olan Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Başkan Donald Trump’ı ‘Suriye’deki savaş suçları ve kabul edilemez saldırganlığına karşı Türkiye’ye yönelik felç edici yaptırımlar uygulanması Kongre’yle birlikte çalışma kararından” dolayı tebrik etti. Graham'ın kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamalar şu şekilde:

‘FELÇ EDİCİ YAPTIRIMLAR’
"Suriye’deki savaş suçlarına ve kabul edilemez saldırganlığına karşı Türkiye’ye felç edici yaptırımlar uygulanması konusunda Kongre’yle birlikte çalışmanız iyi karar! Bu yaptırımlar için iki partiden de güçlü bir destek olduğuna inanıyorum ve Türkiye’nin saldırganlığının değerli bir müttefiki, Kürtleri, yok etmesine ve IŞİD’in yeniden ortaya çıkmasına izin vermememiz çok önemli.''

Kaynak:Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ