4605 görüntülenme 25 Şubat 2019
FIBA Avrupa Kupası kapsamında Gaziantep'te Gaziantep Basketbol ile İsrail ekibi Ironi Nahariya arasında oynanan mücadelede açılan İsrail bayrakları sosyal medyada gündem haline geldi.

Eski Aile Bakanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in İsrailli Bakan Miri Regev ile birlikte İsrail Bayrağı ve Türk bayrağı tuttuğu görüntülere vatandaşın tepkisi de büyük oldu. 

Müsabakanın oynandığı salonda açılan İsrail bayraklarına ilişkin açıklamada bulunan Şahin, "Sosyal medyada suyu bulandırıp balık avlamayı hedefleyen birileri yine asılsız bir iddia ortaya atmışlar" ifadelerini kullandı: Şahin’in açıklamaları şöyle;

‘BENİM ELİMDE TÜRK BAYRAĞI VAR’

“22 Şubat 2017'de Gaziantep'te FIBA Avrupa Kupası için oynanan Gaziantep Basketbol ile İsrail ekibi Ironi Nahariya maçında çekilmiş bir görüntü. Ben orada Türk bayrağını kaldırıyorum. Maç için Gaziantep'e gelen İsrail Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev de kendi ülkesinin bayrağını.

Sosyal medyada suyu bulandırıp balık avlamayı hedefleyen birileri yine asılsız bir iddia ortaya atmışlar. Sözde, ben İsrail bayrağı kaldırmışım. Biraz internet taraması yapılsa işin aslı öğrenilebilir.”

Kaynak: Fatma Şahin Twitter/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ