9408 görüntülenme 12 Mart 2022
Ayçiçek yağına gelen zamlardan sonra marketlerden görüntüler gelmeye devam ediyor. Video kaydının adresi İstanbul'da bir zincir market. Depodan taşıma aracıyla getirilen yağlar daha yerine rafa konulmadan kapışıldı.

ZAMLAR VATANDAŞI CANINDAN BEZDİRDİ
Rusya Ukrayna savaşı nedeniyle bu ülkelerden ithalat yapılamaması, yağ sektöründe endişeye neden olmuştu. Yağ krizi haberleri nedeniyle marketlerde yağ rafları boş kalmıştı. Ayçiçek yağına gelen zamlardan son marketlerden yeni görüntüler geliyor. Depodan çıkarılan yağları getiren görevlinin 'Herkes sakin olsun, birer tane alsın' demesine rağmen vatandaşlar birbirlerini ezme pahasına yağ almaya çalıştı. 
Birbirini ezen vatandaşları görenlerin 'Bu videoyu sosyal medyaya atın, Cumhurbaşkanı da görsün bu rezilliği' dediği duyuldu.

BAKAN AÇIKLAMA: ‘YAĞLAR GELİYOR’
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ayçiçek yağlarının sevkiyatıyla ilgili açıklama geldi. Karaismailoğlu şu ifadeleri kullandı;

‘GEMİLER KALKIŞ İZNİ ALDI, YAĞLAR GELİYOR’
*Azak Denizi'ndeki limanlarda bekleyen gemiler kalkış izni aldı. Karadeniz'deki olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle 18 gemiden 5 tanesi Karadeniz'e açılabildi.Diğerleri Kerch Boğazında ve Azak Denizi'nde demirde bekliyor. Deniz ve hava şartlarına bağlı olarak bu gemilerin de Pazar gününden itibaren varış limanlarına ulaşmalarını bekliyoruz. 5 bin 753 ton ham ayçiçek yağı taşıyan M/T Mubariz İbrahimov şu an Karadeniz'de seyir halinde yarın İstanbul Boğazı'ndan geçecek.”

İŞ ZIVANADAN ÇIKTI 'EKONOMİSTLER ARTIK İŞİ MİZAHA DÖKTÜ
Öte yanda geçtiğimiz gün birlikte proğram yapan ekonomistler Meriç Köyatası ve Selçuk Geçer, her gün gelen zamlarla çığırından çıkan ekonomiyi bu defa mizahla anlattılar. Meriç Köyatası'nın "Zeytinyağı korumalı Ayçiçek yağı hesabı" sözleri Selçuk Geçer'in gülmesi işin artık katlanamaz boyutlara geldiğini açıklıyor.

‘ZEYTİNYAĞI KORUMALI AYÇİÇEK YAĞI HESABI’
Ayçiçek yağlarındaki artışa ilişkin iktidarın yöntemlerini tiye alan Meriç Köyatası, "Şimdi ben bir şey duydum. Yağ fiyatlarının yükselmesinin ardından gece yarısı operasyon yapılacakmış. Maliye Bakanlığı'ndan esinlenmiş yeni gelen Tarım Bakanı... Zeytinyağı korumalı Ayçiçek yağı hesabı açılacakmış" diye konuştu.

‘BENZİN KORUMALI MEVDUAT’

Köyatası'nın bu açıklaması karşısında kendini gülmekten alamayan Selçuk Geçer, "Abi o öyle değil, şimdi yanlış bilgilendiriyorsun insanları. Yeni ürün açıklayacaklar. Şuanda Benzin korumalı mevduat, mazot korumalı mevduat olacak" diyerek esprili bir yanıt verdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ