Ana Sayfa
11 Ağustos 2017 ( 558 görüntülenme )

Gökçek O Tartışmalara NOKTAYI KOYDU!

GÖKÇEK: LEZZETİ OLMASA DA SU SUDUR...

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ve Ali Haydar Hakverdi'nin Meclis'e soru önergesi verdiği, Yeniçağ yazarlarından Ahmet Takan'ın da köşesinde "Ankara'da çeşmelerden zehir mi akıyor?.." başlığı ile gündeme getirdiği "Ankara'ya Kızılırmak suyu mu veriliyor?" tartışmalarına Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten açıklama geldi.


Ankara’da son günlerde artan iddialar üzerine CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, 4 Ağustos’ta TBMM’de soru önergesi vermiş, Kızılırmak’tan şehir şebekesine su verildiğine yönelik iddiaları sormuştu. 

O tarihten bu yana Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken aynı iddiaları CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi de önceki gün soru önergesiyle TBMM’de gündeme getirdi.

GÖKÇEK: "EVET, KIZILIRMAK'TAN SU VERİYORUZ!"

İddialara Twitter’dan yanıt veren Gökçek, barajlardaki doluluk oranlarına ilişkin açıklamalarda bulundu ve ishal vakalarının da arttığını öne süren Hakverdi’ye şu yanıtı verdi:

“Evet Ankara’da barajlar alarm verdiği için biz aylardır Kızılırmak’tan su veriyoruz. Elbette Kızılırmak suyu diğer barajlarımızdan gelen su kadar lezzetli değil. Ama ‘susuzluk mu yoksa lezzeti olmasa da su mu’ derseniz, senin kafana yatmasa da biz su deriz.

Sen bu işleri anlayamazsın, git bildiğin başka işlerle uğraş Ali Haydar. Su işi bizim işimiz.

Kaldı ki her ağustos ayı ishal vakaları çoğaldığı için, kendi büyük zeka seviyeleri 10 yaş altı kişilerin dedikosunu önlemek için, Kızılırmak’tan ağustos ayında mümkünse su vermeyelim diye talimat verdim. Kaldı ki Sağlık Bakanlığı yetkilileri 2017 yılındaki ishal vakalarında geçmiş yıllara nazaran artış olmadığını açıkladı.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ