Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökek, Doğu Akdeniz'de devam eden sondaj gerilimine ilişkin tepki çeken bir paylaşımda bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla görevden alınan Ankara eski Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Doğu Akdeniz paylaşımına tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, "Bunlar sizi aşar" dedi.

GÖKÇEK: ‘YUNAN’LA BİRLİKTE İŞLETELİM’


Bölgenin üçe bölünerek ABD, Çin ve Rus işletmelerine verilmesini savunan Gökçek, "Şahsi fikrimdir. Doğu Akdeniz de petrol arama hakkımızdan vazgeçilemez. Ancak konuyu sulhen halletmek gerek. Türkiye ve Yunanistan sularında petrolü Yunanistan ile birlikte işletelim. Bölgeyi üçe bölüp yatırımı ABD, Çin ve Rus firmalarına yaptıralım. Akdeniz dostluk denizi olsun" ifadelerini kullandı.

ÇIRAY:’BUNLAR SİZİ AŞAR’
Gökçek'in bu açıklamalarına tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray ise "Bunlar sizi aşar" ifadelerini kullandı.Gökçek'e yine Twitter üzerinden cevap veren Çıray'ın paylaşımı şu şekilde: "Sn Başkan, @06melihgokcek biz sizi cidfiye almıyoruz da, sözleriniz aleyhimize delil olur. Anlamadığınız ve savaş sebebi dahi olabilecek devlet konularından uzak durun. Bunlar sizi aşar."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ