‘Ankara Takipte’ isimli bir sosyal medya hesabı, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde yangın söndürme rezaleti iki cana mal oldu” şeklinde bir paylaşım yapmış ve Ankara Büyükşehir Belediye eski Başkanı Melih Gökçek’te sosyal medyada bunu paylaşmıştı. Gökçek ‘Ya Ankara Büyükşehir Belediyesi her yerde dökülüyor… Ben Ankara'ya böyle bir Belediye bırakmadım… Olanı muhafaza etmekten acizler… Ankara böyle çapsızlara mı kalacaktı” demişti.

BELEDİYE’DEN ÇOK SERT TEPKİ
Ankara Büyükşehir Belediyesi ise konuya ilişkin bugün bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Ağlayarak Belediyemizi terk etmek zorunda kalan, kapının önüne boş damacana şişesi gibi konulan Melih Gökçek, ahlak dışı iftira kampanyalarına bu kez insan canı üzerinden devam etmiştir” denildi. Ankara İtfaiyesi'nin yangın yerine 6 dakika gibi bir süre içerisinde ulaştığının altını çizen Büyükşehir Belediyesi, şu açıklamada bulundu;

‘AHLAK DIŞI İFTİRA KAMPANYALARINA BU KEZ İNSAN CANI ÜZERİNDEN DEVAM ETMİŞTİR’
“2017 yılının Ekim ayında sebebi kamuoyuna açıklanmayacak şekilde görevden alınan, ağlayarak Belediyemizi terk etmek zorunda kalan, kapının önüne boş damacana şişesi gibi konulan Melih Gökçek, ahlak dışı iftira kampanyalarına bu kez insan canı üzerinden devam etmiştir.”

‘ANCAK BÖYLE BİRİNİN MEŞREBİNE YAKIŞIR’
*Bu şahıs ve talimat verdiği “trol hesaplar” 6 Mayıs 2020 tarihinde Kahramankazan ilçemizde tiner depolama faaliyeti gösteren işyeri yangınında, yangına müdahale etmek üzere yola çıkan bir itfaiye aracının arızalanması sonucunda iki vatandaşımızın hayatını kaybettiğini iddia edecek kadar alçalmışlardır. Elazığ Depremi başta olmak üzere, tüm Türkiye'de başarıları ile bilinen Ankara İtfaiyesi teşkilatını bu tip hayasız söylemlerle anıp, “Ben böyle bir Belediye bırakmadım” demek de, ancak böyle birinin meşrebine yakışırdı.

‘RUHU ZİFTLENMİŞ’

*Ankara İtfaiyesi Kahramankazan'daki yangına 6 dakika gibi kısa bir süre içerisinde ulaşmış, 23 araç 65 personelle yangına müdahale etmiştir.
*Bahse konu olan, 1993 yılında Sayın Murat Karayalçın döneminde alınan ve Ankara'da 1 adet bulunan köpük kulesinin yangından 20 gün önce bakımı yapıldığı belgeli iken, bakımsızlıktan dolayı arıza yaptığını iddia etmek, ancak ruhu ziftlenmiş kişilere yakışırdı.
*93 model köpük kulesi aracının yolda arızalanması sonucu yangın söndürmede gerekli köpük takviyesi arazöz araçlarıyla yapılmış ve çalışmalarda yaklaşık 2 ton köpük kullanılarak yangına müdahale edilmiştir.
*Sayın Karayalçın döneminde alınan ve onun döneminin ardından çeyrek asır boyunca bir daha hiç alınmayan köpük kulesi araçları için ise Başkan Mansur Yavaş göreve gelir gelmez talimat vermiş; 2020 yılı için 2 adet, 2021 yılı için 1 adet ve 2022 yılı için 1 adet olmak üzere toplam 4 adet köpük kulesi alımı işlemine başlanmıştır.”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ