Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı AKP'li Melih Gökçek'ten Bülent Arınç'ın HDP'nin tutuklu eski Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutukluluğu ile ilgili açıklamalarına tepki geldi.

GÖKÇEK BALIKLAMA
Bülent Arınç'ın Başbakan Yardımcısı olduğu dönemde aralarında yaşanan "Parsel parsel" tartışması ile gündeme gelen Melih Gökçek, Arınç'ın açıklamaları sonrası fırsatı kaçırmadı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki resmi hesabından Bülent Arınç'ı hedef alan Melih Gökçek'in mesajı şöyle:

PARTİME ZARAR VERMEMEK İÇİN SUSTUM ’SEN NE BİÇİM AKPLİSİN’

"Bülent Arınçın bugüne kadar bana sataşmalarına partime zarar vermemek için sustum. Ama bugün Arınç teröristlere kol kanat geren, hatta çağrılarıyla isyana teşvik eden Demirtaş’a özgürlük istedi. Cumhurbaşkanı’mın, ve AK Partimizin fikri bu değil. Sen ne biçim ak partilisin?”

ARINÇ’TAN TAHLİYE SİNYALİ
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi ve TBMM eski Başkanı AKP'li Bülent Arınç, 4 yıldır Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ve 3 yıldır tutuklu bulunan iş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğuna Habertürk canlı yayınında "Kavala'nın tutuklu kalmasına hayret ediyorum, Demirtaş'ın tahliyesi olabilir; delil uyduramazsınız, çocuk bile yazmaz bu iddianameleri" diyerek Demirtaş’a tahliye sinyali vermişti.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ