Gırgır’ı çıkaran Estetik ve Çağdaş Yayıncılık Şirketi’nin sahibi Akbay Ailesi, Feto’ya herkesin alkış tuttuğu yıllarda onun hain yüzünü gördü Türkiye’yi ‘Apo’dan farkı yok’ diye böyle uyardı.

Er­tuğrul Akbay ve oğlu Burak Akbay'ın 20 yıl öncesinde kurduğu “Estetik” ve “Çağdaş” yayıncılık şirketleri GIRGIR'ı yayınlıyordu. 

DERGİ, 1999'da ABD'ye kaçan Fetullah'ı kapak yapmıştı. Kapakta PKK elebaşı Apo'nun Tür­kiye'ye getirilmesine atıfta bulunularak Gülen'i de aynı sonun beklediği vurgulanı­yordu. Hatta ilk kez Feto deme cesareti gösteriyordu.

GIRGIR FETÖ’NÜN TEZGAHINI YILLAR ÇÖNCE ORTAYA ÇIKARMIŞTI

Ertuğrul Akbay ve oğlu Burak Akbay tarafından yayımlanan Gırgır Dergisi, 24 Haziran 1999'da SÖZCÜ'ye ve sahibi Burak Akbay'a, “FETÖ'cü” iftirası atanlara kapak olacak yukarıdaki kapakla yayımlandı. O yıllarda, aralarında dönemin siyasileri, işadamları, gazetecileri, hukukçuları, öğretim üyeleri ve sporcularının da olduğu kudretli isimleri, FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'in önünde el pençe divan duruyordu.

GIR GIR ‘TERÖR GİBİ BİR ÖRGÜT’ BENZETMESİNİ YAPMIŞTI


Gırgır'ın sahibi olan Akbay Ailesi ise hain Feto'nun “nasıl sinsi bir örgütlenme içerisinde” olduğunu “korkmadan haykıran” bir avuç cesur Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısından biriydi. Feto'nun Türkiye'nin başına açacağı belayı o günden görmüş ve yetkilileri, “Bu sinsi örgütlenmenin bölücü terörden farkı yok” diye 20 yıl önce uyarmıştı. 

Bu uyarı dikkate alınsaydı, FETÖ'cü kanlı kalkışma yaşanmayacak ve Türkiye Cumhuriyeti, devletin tüm kurumlarına örümcek ağı gibi sızan hainleri temizlemek için yıllarını harcamayacaktı.

KAPAKLA YETİNMEDİ, BU YAZI VE KARİKATÜRÜ DE YAYINLADI

İste SOK KASET!..
–Hocam ayıptır söylemesi bir miktar dolar ve bir miktar daha markım var. Acep bu helal kazancımı nasıl etsem de daha bi helal kazanç haline getirsem? Ne olur bana bi akıl ver hocam.
-Allaaaaaah!.. Allahım, yardım et bana Allahııım!

–Aman Hocam, nooluyorsunuz! Su getireyim mi hocam…
-Getirmeeee, su getirmeeee… Kaç dolarım var demiştin, Alahıııım, yardım et bana Allahııım…

–Benden duymuş gibi olmayın ama 500 bin dolarcık kadar nakitim var hocam, el emeği göz nuru…
-İnanmıyorum Allahıııım, inanmıyoruuuum.

Koy bakiyiiim şuraya onları, koooooy, koy.
–Buyur hocam…

-Aferin yavrum. Sen sen ol, sakın ola ki paranı o bangalara gaptırma yavrum.-Cübbemin altına koyuver yavrum pangnotları. Allahııım, sana havale ediyorum Allahııııım!

– Hocam, sizin dediğiniz o huruç harekatından sonra 4 karı alabilecek miyiz acaba hocam?
– Elbette alacaksınız. Hem de isteyen Monica, isteyen Helga alacak. Yemeklerden sonra da Fadime alacaksınız.

– 4 dönüm de hazine arazisi alabilir miyiz hocam?
– Sorman hata… Ama karda yürüyüp izimizi belli etmeyecez. Çünkü bu laikler var ya, bunlar bizim niyetimizi bile, o dakka oyarlar, hafazanallah. Misal, ben bazen bunlara ödül mödül veriyom, en kralına bile vermişim ödülü.

- Adam diyo ki, ulan hoca biz seni yobaz bilirdik, oysa sen Clinton gibi adammışsın. Hepimizi ihya etti, diyo. Gördün mü bak, nası imaj veriyom kendime. Siz de ööle olacaksınız.

DEVAM…

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ