Ana Sayfa
17 Kasım 2018 ( 738 görüntülenme )

'GEZİ SORUŞTURMASINDA SON DURUM'

Gezi Direnişi gerekçesiyle düzenlenen operasyonda gözaltına alınan akademisyenlerden Hakan Altınay ve Yiğit Emekçi,Yusuf Cıvır ve Çiğdem Mater serbest bırakıldı. Yiğit Aksakoğlu ise tutuklandı.

13 GÖZALTI

İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, Anadolu Kültür A.Ş.'nin yöneticileri ile Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Betül Tanbay Tüten ve Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Turgut Tarhanlı'nın da aralarında bulunduğu 13 kişi gözaltına alınmıştı. Savcılık Asena Günal, Turgut Tarhanlı ve Bora Sarı'yı, dün adli kontrol şartıyla serbest bırakmıştı.


BİR TUTUKLAMA

Dün öğle saatlerinde Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Betül Tanbay, Sivil Toplum Geliştirme Derneğinden Hande Özhabeş ve Anadolu Kültür A.Ş. Genel Koordinatörü Meltem Aslan Çelikkan ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Gözaltında tutulan Yiğit Emekçi serbest bırakıldı. Hakan Altınay da adli kontrolle serbest bırakıldı. Yiğit Aksakoğlu ve Yusuf Cıvır tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

YİĞİT AKSOKOĞLU TUTUKLANDI

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Yiğit Aksakoğlu tutuklandı. Yusuf Cıvır'ın ise adli kontrolle serbest bırakıldığı öğrenildi. Çiğdem Mater'in de ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ