Milyonlarca çalışan işçiyi ilgilendiren kıdem tazminatı konusunda son bilgiyi Gazeteci Özgür Hasan Altuncu, sosyal medya hesabından verdi. Altuncu, milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı düzenlemesin rafa kaldırıldığını belirtti.

HABER KAYNAĞI ERDOĞAN
Gazeteci Altuncu, kıdem tazminatı düzenlemesinde gelinen durumu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorduğu ve bu şekliyle düzenlemenin rafa kalktı konusunda bir yanıt aldığını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kıdem tazminatı düzenlemesinde gelinen son durumu Erdoğan’a sorduğunu belirten Gazeteci Altuncu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

‘ŞİMDİLİK RAFTA’

“Milyonlarca çalışan ve onlardan biri olarak biraz da kendi adıma kıdem tazminatı düzenlemesinde gelinen durumu Sayın Cumhurbaşkanına sordum. Aldığım cevap, bu şekliyle düzenlemenin rafa kalktığı şeklindeydi. Düzenlemeye tepki gösteren işçiler, şimdilik istediğini aldı”

SENDİKALAR TASARIYA KARŞI ÇIKMIŞTI
Kıdem tazminatının Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi (TES) adı altında fona devredilmesine karşı çıkan işçiler, örgütlü oldukları sendikaların çatısı altında Türkiye genelinde protesto gösterileri düzenlemiş ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türkİş) ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) kararıyla hükümetin ‘reform’ olarak sunduğu yeni emeklilik sistemini protesto eden işçiler; hükümetten kıdem tazminatının yeni bir fona devredilmesi planlarından vazgeçmesini talep etmişti.

PROTESTOLAR
Türk-İş önünde salgın gerekesiyle sosyal mesafe kurallarına uygun olarak protesto gösterisi düzenleyen işçiler, “Kıdeme uzanan eller kırılsın,” “Ölmek var, dönmek yok. Tazminatı vermek yok” yazılı pankartlar açmış, Polisin yoğun güvenlik önlemi altında düzenlenen gösteride, “Kıdem tazminatına dokunma” sloganı atan işçiler hükümete “Geleceğimize el koymaya çalışmaktan vazgeçin” çağrısında bulunmuştu.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ