12480 görüntülenme 09 Nisan 2022
Ankara'da bir tekel bayine girip fetva vermeye başlan tebliğciler, tekel bayi tarafından ''Ensar Vakfı falan var, oralara gidin'' diyerek kovuldu.

ÖNCE İSTANBUL ŞİMDİ ANKARA

İstanbul'un farklı ilçelerinde içki içen veya içkili işletme işleten vatandaşlara dini uyarılarda bulunan kedilerine 'Tebliğciler' diyen grup, bu kez de Ankara'da bir tekel bayide görüntülendi.

‘ENSAR VAKFINA GİDİN, ÇOCUK İSTİMASMAR EDENLERE GİDİN’
Dükkândakilere ayetler okuyacağını söyleyen Tebliğcilere, tekel dükkânının sahibi "Ensar Vakfı falan var, çocuklara tecavüz edenler var, oralara gidin. O duaları orada okuyun. Çok daha hayır işlersiniz. Ben rahatsız oluyorum bu tarz muhabbetten. Ben camiye gelip akıl vermiyorum" ifadeleriyle tepki gösterdi.

TEPKİ VAR: 'TECAVÜZCÜLERE İKİ LAF EDİN DE GÖRELİM’
O anları sosyal medya hesabından paylaşan Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, "Ülkeye hiçbir faydası olmayan, üretim anlamında olsun, vergisel anlamda olsun, tek yaptıkları tebliğcilik adı altında vergisini ödeyen esnafa fetva vermek. Bu zatlar piyasaya çıkıp esnafın huzurunu bozuyor. Yav kardeşim Hırsızlar için tecavüzcüler içinde 2 kelam edin de görelim." Diyerek tepk gösterdi.
Tepkiler üzerine Tebliğciler daha sonra iş yerinden ayrılıp gitti.

Kaynak: KRT TV

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ