381210 görüntülenme 08 Ocak 2018
Devlet Bahçeli'nin Tekirdağ mitingi...

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ettiği yeminleri çiğnediğini savunarak, istikrarsızlığın, anlaşmazlığın, kavga ve polemiklerin merkezinde Erdoğan'ın olduğunu iddia etti.

Bahçeli, 

"ERDOĞAN ANAYASAL DÜZENİ YIKMAK İSTEMEKTEDİR"

"Erdoğan başkanlık sistemini kabullendirmek için var gücüyle uğraşmaktadır. Her türlü kanunsuz yöntemden medet ummaktadır. Bu şahsiyetin akıl ve vicdan seviyesi tükenmiş, idrak ve izzet ufku kapanmıştır. Erdoğan alenen Türkiye'nin karşısına geçmiştir. Bizzat anayasal yetkilerine dayanarak, yine anayasal düzeni yıkmaya azmetmiştir" diye konuştu.

Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirerek, şöyle devam etti:

"BU CÜRET BU PİŞKİNLİK..."

"Erdoğan 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimi'ni başkanlık sistemine geçiş için basamak, kendi ifadesiyle istasyon olarak görmektedir. Bu cüret, bu pervasızlık, bu pişkinlik Türkiye'ye ağır yansıyacaktır. 

"DİKTATÖR SEÇMEYECEĞİZ"

"Türk milleti 7 Haziran'da başkan, diktatör, kral, sultan, şah, emir seçmeyecektir. 7 Haziran'da Erdoğan'a makam, mevki ve de yeni bir koltuk ihdas edilmeyecek, edilemeyecektir. 7 Haziran'da Türk milleti hür iradesiyle, ahlaklı duruşuyla sorunlarını çözecek temsilcilerini belirleyecek, kendi istikbalini oylayacaktır. Unutmayınız ki 78 milyon Türk vatandaşı, sarayda komplo tertipleyen bir tek adamdan büyük ve azizdir."

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ