5043 görüntülenme 31 Temmuz 2021
Muğla'nın Milas ilçesinde başlayan yangın büyüyerek, Bodrum'un Mazıköy Mahallesi'ne kadar ulaştı. Yukarı Mazıköyü jandarma ekiplerinin yardımıyla tahliye edildi

‘130 ORMAN İŞÇİSİ GÖREV BAŞINDA’
Akşam saatlerinde Milas'ın Beyciler Köyü ile Kısırlar Köyü arasında başlayan orman yangını bölgedeki şiddetli rüzgarın etkisi ile büyüyerek kontrol altına alınamadı. Alevler yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki Bodrum'un Maziköy Mahallesi'ne kadar ulaştı. 20 arazöz, 130 orman işçisi, 6 iş makinesi yangın söndürme çalışmasına devam ediyor.

KÖY TAHLİYE EDİLDİ
Alevlerin ulaşmasıyla Yukarı Mazı Köyü boşaltıldı. Köyün girişindeki bazı hayvan ağır ve ağılların yandığı belirtildi. Köylüler ve köydeki hayvanlar tahliye edildi.

“ALEVLER KÖYÜN İÇİNE KADAR GELDİ”
Mazıköy'den restoran işletmecisi ve AKUT gönüllüsü Önder Akkaş, “Vezneler Köyü ile başlayan yangın, şiddetli rüzgarın etkisiyle köyümüze 100 metre kalınca jandarma ekiplerinin yardımıyla köyü tahliye ettik. Alevler köyün içine kadar geldi. Birkaç ahıl ve hayvan ahırının yandığını öğrendik. Şu anda bölgede tedbir almaya çalışıyoruız. Alevler aşağı Mazı Köyü'ne kadar ulaşabilir” diye konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ