11311 görüntülenme 04 Eylül 2021
Rize'de katıldığı açılış töreninde İkizdere'de taş ocağına karşı direnen köylüleri hedef gösterip, Cengiz İnşaat'a sahip çıkan Erdoğan'ın konvoyu İkizdereliler tarafından protesto edildi.

HALKI HEDEF GÖSTERDİ
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılış Töreni'nde yaptığı açıklamalarda, İşkencedere Vadisi'ne Cengiz İnşaat tarafından yapımı süren ve bölge halkının tepkisini çeken taş ocağına sahip çıkmış, halkı hedef almıştı.

‘NE KADAR SOL VARSA KOMÜNİST VARSA…’
Erdoğan, ''Türkiye'nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa, alıp buraya geliyorlar. Neymiş bizim önümüzü kesecekler. Siz bu milletin önünü kesemezsiniz. Kesemeyeceksiniz. Bu tesisleri yapacağız. Bu yolları yapacağız. Sizin gücünüz bunların önünü kesmeye yetmez'' ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan'ın sarf ettiği sözler sonrası İkizdereli direnişçiler de Erdoğan'a yanıt vermiş, ''Taş ocağına izin vermeyeceğiz'' demişti.

ERDOĞAN'A GECE YARISI PROTESTO ŞOKU
AKP Genel Başkanı, İkizdere'deki temasları sonrası dönüş yoluna çıktı. Yüzlerce arabayla Rize'ye dönmek için yola çıkan Erdoğan, İkizderelilerin protestosu ile karşılaştı. Direnişçilerin ''Biz halkız'' dediği ve '' Direne direne kazanacağız'' diye slogan attığı görüldü.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ