Politika
21 Mayıs 2017 ( 8779 görüntülenme )

FLAŞ!.. SUUDİ KRALI'NDAN IVANKA TRUMP'A BÜYÜK KIYAK!..

BAŞI AÇIK KADIN SUUDİLERİN BAŞKÖŞESİNDE

ABD Başkanı Donald Trump'a Suudi Arabistan ziyaretine eşlik eden kızı Ivanka Trump, Suudi Arabistan'da 'kadın haklarındaki ilerlemenin umut verici olduğunu' ancak 'daha fazla özgürlüğe ihtiyaç olduğunu' belirtti. 

Ülkede kadın hakları konusundaki en büyük eleştirilerden biri, kadınların araç kullanmasına izin verilmemesi olarak biliniyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump, babasına eşlik ettiği Suudi Arabistan ziyareti kapsamında yaptığı bir açıklamada, "Suudi Arabistan'da özellikle son yıllarda kadın haklarındaki ilerleme oldukça umut verici. Fakat halen yapılacak daha çok şey var" dedi. 

Ivanka Trump, "Dünyadaki tüm kadınlar ve genç kızlar sistematik, kurumsal, kültürel sınırlamalarla karşı karşıya kalıyor" dediği konuşmasında, "Her biriniz bunun gerçekliğini biliyorsunuz. Yine de, sizler gibi Suudi kadınlarının değişimi harekete geçiriyor olması, dünya kadınlarının güçlenmesi ihtimaline inanmak konusunda bana ilham veriyor" şeklinde ifadeler kullandı.

"KADINLARIN TEK BAŞLARINA SEYAHATİ YASAK, ARAÇ KULLANMAK YASAK"

Suudi Arabistan'ın kadın hakları konusunda dünyanın en çok eleştirilen ülkeleri arasında olduğu biliniyor. Ülkede, kadınların tek başlarına araç kullanması ya da seyahat etmesi yasak.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ