Ana Sayfa
24 Kasım 2017 ( 18031 görüntülenme )

FLAŞ!.. "AKŞENER'E BAŞDANIŞMAN"

Akşener'in başdanışmanları belli oldu


Gazeteci Ayşe Sucu ve siyasetçi Mukadder Başeğmez, Akşener'in başdanışmanları oldu.

İYİ Parti Genel Sekteri Aytun Çıray, partideki yeni görevlendirmelere ilişkin yazılı açıklama yaptı. Çıray, Gazeteci Ayşe Sucu ve siyasetçi Mukadder Başeğmez'in, genel başkan başdanışmanları olarak atandıklarını duyurdu.

Daha önce 4 danışmanı belli olan Akşener'e "başdanışman" sıfatıyla ilk resmi atamalar yapılmış oldu. Akşener'in son atamalarla birlikte danışman sayısı 6'ya yükseldi. 

Partinin Kurucular Kurulu üyeleri arasında bulunan Mukadder Başeğmez ve Ayşe Sucu kimdir?

AYŞE SUCU KİMDİR?

Edebiyatçı, ilahiyatçı, gazeteci, yazar. 21 Nisan 1959, Ankara doğumlu. İlk ve orta öğretimini Ankara'da tamamladı. 1977 yılında Ankara İmam Hatip Lisesini bitirdi.
 1981 yılında Eğitim Enstitüsü TürkçeEdebiyat Bölümü'nden mezun oldu.
1999 yılında yine Diyanet İşleri Başkanlığı'nda Türkiye'nin ilk kadın eğitim uzmanı unvanını aldı.

19972000 yılları arası Flash TV'de, 2001'de TRT'de, 2012'de Halk Haber TV'de dini programlar hazırlayıp sundu.2000–2004 yılları arasında, Balkanlar Türk Dünyası Kadınları Türkiye Delegesi olarak görev yaptı. 

20052011 yılları arasında, Prof. Dr. Saim Yeprem’den İslam Hukuku/Usuluı Fıkıh ve Kelam derslerini ve DİB’de Kur’anı Kerim üzerine (aşeretakrip ve talim) ihtisas kurslarını tamamladı. 

Prof. Dr. Ahmet İnam, Prof. Dr. Kenan Gürsoy ve Prof. Dr. Ertuğrul Turan’dan felsefe dersleri aldı. Kadın Sorunları, Din Kültür ve Ahlak, Çağdaşlaşma ve İslam gibi konularda, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri, İslam Ülkeleri, Avrupa’nın çeşitli ülkeleri ve Amerika olmak üzere yurt dışında ve yurt içinde çeşitli konferanslara katıldı.

Halen; Uygarlık Ahlakı ve İnanç Araştırmaları Enstitüsü Başkanı, 21.yy Türkiye Enstitüsü’nde Yönetim Kurulu Üyesi, ANKAFOR Yüksek İstişare Kurulu Üyesidir.
2011 yılından bu yana Sözcü gazetesinde köşe yazarlığı yapmakta olan Ayşe Sucu, Dr. Hikmet Sucu (1981) ile evli ve Dr. Zerrin Kübra Sucu Dökmez ve Buğra Sucu'nun annesidir.

MUKADDER BAŞEĞMEZ KİMDİR?

1953 Sivas Zara'da doğmuştur. Erzurum Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu, 192021 Dönem İstanbul Milletvekilliği görevinde bulunmuştur.

Parlamentoda, Milli Savunma, Dışişleri ve İnsan Hakları Komisyonu'nda görev yaptı. 1996 yılında cezaevlerinde süren açlık grevlerini barışla sonlandırdı. Gerek yurt içinde gerek yurt dışında, dünyanın birçok ülkesinde siyasi incelemelerde bulundu, konferans ve seminerlere katıldı. 
  


Siyaset dışı zamanlarda kamuda ve özel sektörde yönetici kademelerde bulundu. Siyasete 1983 yılında Şişli'de başlayan Başeğmez, resim ve edebiyatla ilgilenmektedir. 

Evli ve 4 çocuk babasıdır. 

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ