Ana Sayfa
26 Ocak 2018 ( 18419 görüntülenme )

FEYZİOĞLU KİLİS'TE KONUŞTU... MEKTUPÇU AYDINLAR ŞOKTA!..

FEYZİOĞLU: BU BİR MEŞRU MÜDAFAA, HEPİMİZ HAREKATI DESTEKLEMELİYİZ

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Afrin'deki operasyona ilişkin TBMM'ye 'savaş istemiyoruz' şeklinde mektup gönderen 'aydınlara' çok sert tepki gösterdi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Kilis Barosunu ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kilis ve Hatay'ın huzurunun Türkiye'nin huzuru olduğunu söyledi.

Geçen yıl terör örgütü IŞİD'den temizlenen bölgelerin, müttefik olarak bilinen bazı batılı güçler tarafından PKK'ya pazarlanmaya çalışıldığını anlatan Feyzioğlu, 

"PYD PKK HEPSİ TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"

"PKK ve PYD'nin bağlı olduğu üst yapı KongraGel'dir. KongraGel tüzüğüne göre de PKK da PYD de aynı yapının parçalarıdır. Bu konudaki yabancı belgeleri okuduğunuzda olay son derece nettir." 

"MİLLETÇE ORDUMUZUN ARKASINDA DURACAĞIZ"

"TSK Afrin'e girmiştir. Kahraman ordumuzun muzaffer olması için milletçe arkasında durmak zorundayız. Bir deyiş vardır 'kamyon geçerken tereddüt edersen karşıdan gelenin altında kalırsın.' Şu an tereddüt zamanı değildir. Bu kamyonu geçeceğiz, o yüzden o gaza basacağız ve başaracağız.'' diye konuştu.

"HAREKAT SONUNA KADAR SÜRMELİ"

TSK'nin Türkiye'de, hendekler, çukurlar kazarak, denenmiş olan emperyal senaryoları kendi canını tehlikeye atarak ama sivillere en az zararı vererek nasıl büyük bir operasyon yapılabileceğini de kanıtladığını ifade eden Feyzioğlu, başlatılan harekatın sonuna kadar devam etmesi gerektiğini söyledi.

Bazı vatandaşların TBMM'deki milletvekillerine "savaş istemiyoruz" diye mektup yazmasına da değinen Feyzioğlu, atılan bu adımın son derece yanlış olduğuna işaret eti. Feyzioğlu, 

"TÜRKİYE MEŞRU MÜDAFAA HAKKINI KULLANIYOR"

"Son sözüm TBMM'deki milletvekillerine mektup yazan aydınlara; o mektubun adresini değiştirin Kandil'e gönderin, Kilis'e, Reyhanlı'ya bombalar yağdıran Kandil'e yazın o mektubu. TSK ve Türkiye Cumhuriyeti meşru savunma hakkını kullanmaktadır. Meşru savunma hakkını kullanan, sınırlarında terör örgütü istemeyen ve buna kararlı olan bir devletin milletvekillerine savaş istemiyoruz mektubu yazmayınız. Bu yazılan mektuplara üzüldüm." şeklinde konuştu.

Kilis Baro Başkanı Hayri Muammer Fazlıağaoğlu, ziyarette Feyzioğlu'na plaket takdim etti.

Feyzioğlu ve beraberindekiler daha sonra roketli saldırılarda Çalık Camisi'nde ibadet sırasında hayatını kaybeden Muzaffer Aydemir için kurulan taziye çadırıyla ile Kilis Esnaf Odaları Birliğini ziyaret etti.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ