Ana Sayfa
08 Mart 2017 ( 16588 görüntülenme )

ŞOK!.. FETÖ DAVASINDA ŞAŞIRTICI GELİŞME!..

HER İLDE AYRI YARGILAMA


Ankara 17. Ağır Ceza mahkemesi, 221 sanıklı FETÖ ana karargah iddianamesini kabul etti.

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin Genelkurmay’daki eylemlerle ilgili, arasında sözde “Yurtta Sulh Konseyi” üyelerinin de bulunduğu 221 kişi hakkında hazırlanan “çatı iddianamesi” olarak bilinen ana karargah iddianamesi Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi(Sözcü).

Haber bu. 
Peki, şimdi ne olacak?
Genelkurmay Karargahında darbeyi tezgahlayanlar Ankara'da, karargahın çektiği sözde darbe mesajıyla eylem yapanlar ise her ilde ayrı ayrı yargılanacak.

İlginçtir; bu garip yargılama usulünü Türkiye kod Ergenekon kumpasında görmüştü. O davada da önce pek çok ilde davalar açılmış, yargılamalar yapılmıştı.
Ama sonra?
Sonra tüm davalar İstanbul'da birleştirilmişti. Ve daha sonra da kumpas olduğu anlaşılmış yıllarca süren davalar bir anda bitirimişti.
 
Şimdi Türkiye kod Ergenekon'daki bu garabeti Kod FETÖ'de yaşıyor; her ilde ayrı ayrı davalar açılıyor, her ilde ayrı ayrı yargılamalar başlatılıyor...
Ve gün gelecek, tüm bu davalar  Ankara'da birleştirilecek, tek mahkeme tek dava ile yargılamalar muhtemeldir yeniden başlatılacak ve bu iş yıllarca tıpkı Kod Ergenekon gibi sürecek...

Peki neden yapıyorlar bunu?
Bu ülkede herkes bu darbe ihanetinin açığa çıkarılmasını ve gerçek suçluların bir an önce hak ettiği cezaya çarptırılmasını istemiyor mu?
Öyleyse neden aynı hatalar yapılıyor!

Türkiye'de hukuk sistemi belli; ortada Ankara'dan başlayıp diğer illere sıçrayan bir zincirleme suç var. Ve suçun başlangıç noktası Ankara!

Ankara'da ÇATI DAVASI açılır ve diğer illerdeki tüm davalar bu dava ile birleştirilir. Tek yargılama ile bu dava kısa sürede bitirilir...

Eğer kısa sürede bu darbe ihaneti çözülmek ve gerçek suçlular bir an önce açığa çıkarılmak isteniyorsa eğer...

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ