714 görüntülenme27 Ocak 2019
Atatürk düşmanı Mısıroğlu, video paylaşım sitesi üzerinden bir kez daha Atatürk’ü hedef aldı. “Mustafa Kemal sarhoştu, sarhoştan halife olur mu?” diyen Mısıroğlu, Atatürk’ün hilafeti kaldırdığı için pişmanlık yaşadığını ileri sürdü.

‘SARHOŞTAN HALİFE OLUR MU’

Atatürk’ün, İngilizlerle hilafet anlaşması yaptığını, hilafeti kendi üzerine almak istediğini ileri süren Mısıroğlu, “Mustafa Kemal sarhoştu, sarhoştan halife olur mu? Oldu kabul edelim… Nutukta diyor ki, ‘Ben hilafeti yıktım ama İslam devletleri ileride birleşip hilafeti kurabilirler ya da kursunlar.’ Ben Nutuk’u 1945 senesinde okudum, efendiler Osmanlıcasını. Bu sözler gösteriyor ki, biz hata ettik, demektir bu” dedi.

HAKARETLERİ DURMAK BİLMİYOR

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyete yönelik skandal çıkışlarıyla çıkışlarla tepki çeken Kadir Mısıroğlu, bir kez daha Atatürk’ü hedef aldı. Mısıroğlu, Yunan ordusu karşısında kazanılan Kurtuluş Savaşı zaferini “uyduruk” kelimesiyle tanımladı.

Halkın, cumhuriyetin ilk yıllarında Atatürk’ün baskısıyla laikliği kabul ettiğini ifade eden Mısıroğlu, “Biz laikliği kabul etmiyoruz” dedi. Osmanlı Devleti’nin 19’uncu yüzyılı yaşadığı dönemde, bir gayrimüslim olan Sava Paşa’nın yazdıklarından yaptığı alıntılar üzerinden örnekler veren Mısıroğlu, şu ifadeleri kullandı;

‘MUSTAFA KEMAL KARŞISINDA MECBUR KALDIK’

“Müslüman ne kadar günahkar olursa olsun. Dinine ne kadar yabancı kalmış olursa olsun. Kendisine teklif edilen bir idari, siyasi tarz ve hareket, bir esas, bir prensip, bir hayat tarzı, onun dini ile izah edilmez ise dinine tetabuku (uygunluk) inancına tetabuku ortaya konulmazsa o bunu kabul etmez, reddeder. Gücü yetmez de kabul mecburiyetinde kalırsa. Bizim Mustafa Kemal karşısında kaldığımız gibi. İçinde bir muhalefeti muhafaza eder” diye konuştu.

ATATÜRKÇÜLER’E 'GAVUR VE ATEİST' DEDİ

“Kemalistlerin dinsiz olduğunu ifade eden Mısıroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sarhoş ben gavurum der mi? Kemalistlerin hiçbiri de gavurluğu kabul etmez. Etmezler ama inançları gavur inancı. O bile değil ateistler. Biz laikliği kabul etmiyoruz. İçimizde muhalefet var. CHP’nin, cumhuriyetin ilk yıllarında tatbik ettiği laiklik, laiklik değildir.

Laiklik adı altında İslam düşmanlığıdır. Lakin ideal laikliği de kabul etmiyoruz. Ama bu kabulümüzü bugün fiilen gerçekleştiremiyoruz. Din aleyhtarı laiklik dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Bu Türkiye’de tatbik edilmiştir. Peki laikliğin ideali nedir. Din devlete, devlet dine karışmaz değil mi?”

‘UYDURUK ZAFER’

“Yunan harbi heyulasının (kâbus, korku verici hayal), uyduruk zaferini 3,5 sene de Yunanı yenmişsin de bayram yapıyorsun. Bu millete ayıptır. 190 bin kişi Yunan ordusundan 190 bin kişi Türk ordusu... Bursa’yı bir kurşun atmadan Yunana teslim ediyorsun. Sakarya’da Yunanı yeniyorsun, 3,5 sene sonra Yunan ordusunda ihtilal çıkmış, cumhuriyet ilan edilmiş krallık yıkılmış şartlarda. Sırpsındığı’nı hatırlayın. Kim hatırlayacak? Siz mekteplerde Mustafa Kemal’in savaşlarından başka bir şey okumadınız ki.”

SARAY'DA AĞIRLANMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Beştepe’de ağırlanan Kadir Mısıroğlu, yine Erdoğan ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından, rahatsız olduğu dönemde hastanede ziyaret edilmişti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ