İsmailağa Cemaati'nin kollarından Fatih Medresesi hocası Recep Konuk'un, çocuğu olmayanlara 'Okunmuş elma' sattığı iddia edildi. İsmailağa Cemaati'nden Recep Konuk'un çocuğu olmayan ailelere 'okunmuş elma' sattığı öne sürüldü. 

Okunmuş elmaların çocuğu olmayan ailelerin derdine derman olacağını savunan Konuk, durumu sosyal medya hesabından da paylaştı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ BÜYÜYOR

Son dönemde kendilerini 'hoca' olarak tanıtan isimlerin verdikleri fetvalara da sosyal medyada tepki yağıyor. İlahiyatçı Nureddin Yıldız'ın "Kadınların 90 kilometre hızın üzerinde araba sürmesi caiz değildir" açıklamasının ardından 'Seyyid Muhammed Bütün Hocaefendi' olarak anılan bir şahıs da saç ekiminin caiz olmadığını savunmuştu. Saç ekimi yapmanın da, yaptırmanın da caiz olmadığını öne süren Bütün, Hz. Muhammed'in saçı dökülen bir kız için kendisine başvuran anneye izin vermediğini ve "Allah saç ekene ve ektirene lanet etsin" şeklinde bir hadis bulunduğunu iddia etmişti.

ŞİMDİ DE OKUNMUŞ ELMA

Okunmuş elmaların çocuğu olmayan ailelerin derdine derman olacağını savunan İsmailağa durumu sosyal medya hesabından da paylaştı.

DİYANET UYARMIŞTI
Önceki gün açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Toplumda ‘irşat ediyorum’ diye kendine menfaat sağlayan menfaat şebekeleri oluşuyor. Televizyonlar bile kurmuşlar. Hesap numarası veriyor, 'Şuraya şu kadar yatır, ona göre duanı yapacağım.' diyor. Bunlarla biz mücadele edeceğiz" demişti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ