AK Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunuyor. Çelik, "Gönül isterdi ki müttefiklerimiz bir NATO üyesi olan Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak için daha etkili olabilselerdi, ancak Türkiye kararını vermiştir. CHP, S-400 konusunda Amerikan tezlerini dillendirmektedir." dedi.Çelik'in açıklamasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

‘TÜRKİYE’DE MİLLİ MUHALEFET AÇIĞI VAR’- S-400'ler Türkiye'nin milli güvenliği ile ilgili bir ihtiyaçtır. - S-400 konusunda CHP'den milli bir duruş göremiyoruz. - Türkiye'nin milli muhalefet açığı vardır. CHP, S-400 konusunda Amerikan tezlerini dillendirmektedir.


MİLLİ MUHALEFET AÇIĞI VAR DİYEN ÇELİK TRT’Yİ SAVUNMUŞTUAKP Sözcüsü Ömer Çelik MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunmuş ve seçime günler kala bebek katili Abdullah Öcalan'ın kardeşi, Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılarak mülakat vermesine ilişkin bir soruya cevap veren Çelik, "Şahıs TRT Kürdi'nin muhabirine beyanat vermek istemiş, o da yapmış, iyi de yapmış" ifadelerini kullanmıştı. Çelik'in açıklamaları şu şekilde:

‘BU ŞAHIS BEYANAT VERMEK İSTEMİŞ, TRT DE YAPMIŞ’
"Bu örgüt içindeki kirli ilişkiler ve benzeri konularla ilgili olarak TRT Kürdi'nin bir muhabirine bahsettiğiniz şahıs bir beyanat vermek istiyor. Bu ve benzeri beyanatlar, geçmişte de çeşitli yayın organlarında görüldü, çeşitli yayın organlarına yapıldı. Sonuç olarak ortaya ne çıkmıştır? Bu terör örgütü içindeki kirli ilişkilerin nasıl olduğu ortaya çıkmıştır. “

MİLLİMUHALEFET AÇIĞI VAR DİYEN BU ÇELİK TRT İÇİN ‘İYİ DE YAPMIŞ, BÖYLECE KİRLİ ÇAMAŞIRLAR ORTAYA ÇIKTI’ DEMİŞTİ

Aslında TRT Kürdi, burada bu röportaj vasıtasıyla bu kirli ilişkilerin açığa çıkmasına imkan veren bir tutum ortaya koymuştur. Bu, geçmişte başka yayın organları tarafından da yapılmış bir faaliyet, neticede terör örgütünün bu kirli ilişkilerinin berraklaşmasına yol açan bir yayın faaliyeti olmuştur."

SARIZEYBEK: TRT’YE ÇIKAN 74 ASKERİMİZİN KATİLİ OSMAN ÖCALAN

1992 Yılında Şemdinli’de Hudut Tabur Komutanlığı görevinde bulunan emekli albay Erdal Sarızeybek AKP’nin savunduğu Osman Öcalan ile ilgili şunları söyledi:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ