Genel
30 Ekim 2017 ( 9749 görüntülenme )

"BU DAVAYA ÖMRÜMÜZÜ VERDİK" Dediler... TOPLUCA İSTİFA ETTİLER!..

Eskişehir'de, aralarında MHP'nin il ve ilçe başkanlarının da bulunduğu bir grup eski yönetici, partilerinden istifa etti. 


İstifa eden yöneticilerin Meral Akşener'in İYİ Parti'sine geçecekleri belirtildi.

MHP'nin eski il ve ilçe yöneticileri, Eskişehir'de bir otelde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, aralarında MHP'nin 4 eski il başkanı ile yardımcıları, ilçe ve belde eski başkanlarının bulunduğu 20 kişinin partiden istifa ettiği açıklandı. 

İstifa edenler adına ortak basın açıklamasını okuyan MHP eski il başkanı Avukat Ahmet Vural, şöyle konuştu:

"BU SÜRECİN SAKINCALARI BÜYÜK"

"Cumhurbaşkanı kim olursa olsun, hangi partiden olunsa olsun kararları tek adam vereceği için çok ciddi sakıncalar doğuracaktır. Dahası bu sistem iki partiye dayalı olacağı için başta MHP olmak üzere diğer partiler bütün etkinliğini kaybedecek ve zamanla yok olup gideceklerdir. 

Ülkenin bu aşamaya gelmesinde maalesef AKP ile işbirliğinde sakınca görmeyen MHP yöneticilerinin önemli katkıları olmuştur."

Demokrasinin vazgeçilmez temel unsurlarından olan siyasi partilerin içinde de demokratik kuralların işletmesinin çok önemli olduğunu ve demokrasinin olmazsa olmaz şartlarının başında geldiğini kaydeden Vural, şunları söyledi:

"MHP'DE PARTİ İÇİ DEMOKRASİ İŞLEMİYOR"

"MHP tüzüğünün açık hükümlerine rağmen parti içinde demokrasi kuralları bir türlü işletilememiştir. Tüzüğün uygulanması için verilen büyük mücadeleden netice alınamamıştır." 

"BİZ BU DAVAYA ÖMRÜMÜZÜ VERDİK"

"Burada bulunan arkadaşlarımın her biri Başbuğ Türkeş'e ve MHP'ye sadakatle bağlı, 9 Işık İlkeleri'ne özellikle de 'Şahsiyetçilik' ilkesine inanmış, partinin değişik kademelerinde il başkanlığı, ilçe başkanlığı, belediye başkanlığı ve ülkücü kuruluşlarda başkanlıklar yapmış, yönetimlerde görev almış, kendisini MHP'ye adamış, bu yolda ömürlerini tüketmiş dava adamlarıdır. "

"BU KÖTÜ GİDİŞATA DUR DİYECEĞİZ"

"Tüm bu nedenlerle; ülkemizde siyasal iklimin değişmesinin dışında başka sağlıklı bir yol kalmamıştır. 

Türkiye'nin bu kötü gidişine 'dur' demek, demokratik parlamenter sistemin yeniden tesisini sağlamak, Türk unsuruna dayalı üniter Türk devletinin ilelebet yaşamasını sağlamak ve Türklüğün bekası için iyi bir karar alıyor, MHP'den istifa ettiğimizi kamuoyuna duyuruyoruz."

Kaynak: Cnnturk

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ