Genel
21 Temmuz 2019 ( 1856 görüntülenme )

CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı'dan Yeni Parti İddialarına Yanıt!

CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Kocaeli milletvekili Hurşit Güneş, AKP'den istifa eden Ali Babacan'ın kuracağı yeni partiye katılacağına dair iddiaları yanıtladı.

AKP'den istifa eden eski Bakan Ali Babacan yeni parti çalışmalarını sürdürürken, CHP eski Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş’in Ali Babacan’la ilgili attığı bir tweetin ardından “Acaba Babacan’ın partisine mi geçecek?” şeklinde iddialar ortaya çıkmıştı.

'CHP'DEN BAŞKA PARTİYE GİTMEM'

CHP eski Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş, eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile birlikte hareket edebileceği şeklindeki yorumların ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

T24'ün haberine göre Güneş, “Yahu, sırf CHP’ye oy vermek için ‘İttifakta benim memleketim Kandıra’nın İYİ Parti’ye bırakılması gündeme gelince,elim CHP’den başka bir partiye gitmeyeceği için kaydımı İstanbul’a aldırmıştım’ kaydını memleketinden İstanbul’a aldıran birisi, başka bir partiye geçer mi? Benim için CHP bir siyasi partiden öte, bir tutku. Ben CHP’liyim ve sosyal demokratım” dedi.

Habere göre Prof.Dr. Hurşit Güneş’in Babacan ile ilgili iddialara sebep olan tweeti ise şöyleydi: “Ali Babacan’ın parti kuracağı söyleniyor. Liderlik serüvenini şimdiden kestirmek güç. Ancak Babacan muhafazakar cephenin son dönemde yetiştirdiği en nitelikli ve birikimli siyasetçisidir. Siyasette çıta yükselecek, birçok mevcut ve potansiyel lider artık zorlanacaktır”.


kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ