Genel
31 Temmuz 2018 ( 3626 görüntülenme )

Ermenistan'dan Kritik Açıklama!

Eski Ermenistan Başbakanı Serj Sarkisyan'ın yönettiği Cumhuriyetçi Parti'nin Sözcüsü ve Ermenistan Parlamentosu Sözcü Yardımcısı Eduar Şarmazanov, ülkesinin Rusya ve Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) ile ilişkileri hakkında değerlendirmede bulundu.


"TÜRKİYE VE AZERBAYCAN, ERMENİSTAN İÇİN BİR TEHDİT..."

Rus basınına konuşan Şarmazanov, Ermenistan'ın Rusya ve KGAÖ ile ilişkilerinin zor zamanlardan geçtiğini söyledi. Şarmazanov, Türkiye ve Azerbaycan'ın Ermenistan için tehdit olduğunu da vurguladı.

Şarmazanov "Ermenistan ve Rusya dışişleri bakanlarının yaptığı açıklamalar, son gelişmeler, ikili ilişkilerin zor zamanlardan geçtiğini gösteriyor. KGAÖ ile ilişkilerde de aynı durum söz konusu" dedi.

Rusya ile müttefik olduklarını belirten Şarmazanov, önceliklerinin kendi çıkarlarına hizmet olduğunu kaydetti.

"DIŞ POLİTİKADA HATA ÜLKEYİ UÇURUMA GÖTÜRÜR"

İtidalli davranılması ve KGAÖ'nün kendileri için bir alternatifi olmadığının farkına varılması gerektiğini kaydeden Şarmazanov "Ne NATO ne de herhangi bir başka format KGAÖ'nün yerini alamaz. Bizim için en önemli şeyler güvenlik ve Karabağ sorununun Ermenistan için hayırlı olacak şekilde çözümü. (Eski ABD Başkanı John F.) Kennedy'nin dediği gibi dış politika hataları ülkeyi uçuruma sürükleyebilir" dedi.

Kaynak: sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ