6385 görüntülenme 24 Kasım 2021
KRT’de yayınlanan Gürcan Hacır’ın sunduğu “Şimdi Zamanı” programına katılan CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu çarpıcı açıklamalarda bulundu.

BANKALARIN ÇOK BÜYÜK MALİ SIKINTISI VAR
CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu “Bu ülke altı ay boyunca bu şekilde taşınamaz. Bu kur şokunun altındaki bir neden, birikmiş dış borç ödemelerimizdir. Kasım ayı en yüksek dış borç ödeyeceğimiz aydır. Şubat ayı da yüksek dış borç ödemesi ayıdır. Bankaların mali yapısında çok büyük sıkıntılar var.” dedi.

RİSKLİ KREDİLER GÖZARDI EDİLİYOR
BDDK üzerinden bankalar aranarak, bazı büyük kredilerin, A TV, Sabah, 3. Hava limanı kredisine Telekom kredilerine kadar, çok fazla büyük kredi var ve bunlar riskli kredi kabul edilmiyor. Yüzdürülüyor. Riskli kredi riskli kabul edilmiyor. Çünkü Riskli kredi, riskli kabul edildiğinde banka karşılık ayırmak zorunda. Banka gereksiz bir şekilde karda görünmüş oluyor.” ifadelerini kullandı.

BANKACILIK KRİZİ KAPIDA
CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu şöyle devam etti “Yarın bir anda bankacılık krizi ile karşı karşıya kalabiliriz. Allahtan özel bankalar biraz makul davranıyor. Ama kamu banklarına bakın yüzde 15’le kredi dağıtacak. Üç ay sonra yüzde 30’la para bulamayacaksın.” dedi.

BAŞDANIŞMAN ‘HEPİNİZİN CANI CEHENNEME’
Öte yanda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından Oktay Saral, muhalefeti ağır sözlerle hedef aldı.Saral, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Hepinizin canı cehenneme!”, “Müptezeller” gibi ifadeler kullandı. Saral’ın paylaşımı şu şekilde:

‘CANINIZ CEHENNEME MÜPTEZELLER’
“Bilumum muhalefet; Hepinizin canı cehenneme..! Siz asla ve kat'a bu ülkeye ait değilsiniz ve olamazsınız. Bu kadar mı ülkesinin bekasına kastedilir..! Siz hükümete değil ülkeye muhalefet ediyorsunuz, yazıklar olsun..! Siz mi ülkeyi yönetmeyi talipsiniz...Hadiyin ordan müptezeller..!”

Kaynak: KRT TV/Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ