Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam katıldığı TRT canlı yayında asgari ücretle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bir gazetecinin, "2022 yılı asgari ücreti konusunda adeta sizden bir babayiğitlik bekleniyor." sözlerine gülerek yanıt veren Erdoğan, "Bundan şüpheniz var mı?" diyerek yanıt verdi.

ERDOĞAN ‘BABAYİĞİTLİK BİZE YAKIŞIR EVVELALLAH’
Asgari ücretle ilgili açıklamalarda bulunan veren Erdoğan, "Babayiğitlik bize yakışır evvelallah, biz de bunu inşallah ilgili Bakanım gerekse heyeti gerekse yine çalışma arkadaşlarım geniş istişareler yapmak suretiyle çok fazla uzatmadan kararımızı vereceğiz." dedi.

PORTAKAL ‘YALAKALIKTA YARIŞA DEVAM’

Gazeteci Fatih Portakal, gazetecinin "2022 yılı asgari ücreti konusunda adeta sizden bir babayiğitlik bekleniyor." sorusuna sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sert tepki gösterdi. Portakal paylaşımında, “Yandaş kafada bir ismin CB’na sorusu: Asgari ücrette sizden babayiğitlik bekleniyor!! Arkadaş milyonlar emeklerinin haklı karşılığını istiyor. Ne babayiğitlik ne sadaka ne lütuf. Yalnızca emek hakkı. Yalakalıkta yarışa devam. Zaten gazeteci de demiyorum bunlara!” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ajanslar/gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ