5079 görüntülenme 19 Mart 2019
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bana kızıyorlar, böyle konuşuyorum diye onların vekilleri. Ben onlara milletvekili demiyorum, kimse kusura bakmasın. Demem, demeyeceğim de. Onlar terörün vekili, onlar PKK'nın vekilidir " dedi.

NELER OLUYOR?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamaları işte böyle…
Soylu diyor ki ’HDP vekilleri milletin vekili değil pkk terör örgütünün vekilleri’ diyor. Diyor ama işte tam da bu noktada işler karışıyor çünkü adı ‘Halkların Demokrasi Partisi’ olan bu HDP şu an Meclis’te gurubu bulunan bir siyasi parti.

Peki bu HDP hakkında ‘terör örgütü üyesi olmaktan’ açılmış bir çatı dava var mı? YOK!
Peki Soylu’nun ‘pkk’nın vekilleri’ dediği bu pkk terör örgütü hakkında açılmış bir çatı dava var mı? YOK!..
Peki bu terör örgütünün vekilleri dediği bu HDP Meclis’te kimlerle yan yana oturuyor? AKP ile… AKP’nin ortağı olan MHP ile… hepsi yan yana…

SEÇİM MANİPÜLASYONU

Tam da yerel seçimlere günler kala Soylu’nun bu çıkışları niye, öyle ya ‘Hükümet sensin’, ‘Adalet Bakanlığı sensin’, ‘kanun kitap uygulayan da sensin’ öyleyse neden işlem yapmıyorsun diye hiç sormazlar mı?

Anlaşılan o ki bu bir seçim manipülasyonu!.. HDP seçmenini baskı altında tutarak oylarının AKP’ye yönlendirilmesini amaçlayan bir siyasi manipülasyon!.. İki de bir durup dururken HDP seçmeninin ağırlıklı olduğu bölgeler için ‘belediyelere kayyum atarız’ söylemlerinin altında da bu yatıyor, amaç HDP seçmenini baskı altına tutmak!..

Bu durumda yerel seçimlerde en önemli görevlerden bir tanesi daha önceden AKP’ye oy vermiş seçmene düşüyor. Eğer ki seçmen ‘bu seçim manipülasyonlarını görüp de artık AKP’ye oy veremeyeceğim’ derse, yanlış iç ve dış politikalar yüzünden yaşanan ekonomik krizin pençesine düşmüş Türkiye rahat bir nefes alma imkanı bulabilecektir.

DÜN DE BÖYLEYDİ BUGÜN DE BÖYLE
ŞİMDİ TARİH: EKİM 2019


Emekli Albay Erdal Sarızeybek, bölücü terör örgütünün 30 sene halk desteğini alamadığını belirterek, "AKP siyaseti, örgütün 30 senede yapamadığını Habur'da yaptı”. Diyerek çarpıcı bir açıklamada bulundu. Açıklamaları şöyle;

ÖRGÜT 30 SENEDE BUNU YAPAMAMIŞTI

"AKP siyaseti, örgütün 30 senede yapamadığını Habur'da yaptı. Örgütle halkı buluşturdu. Örgüt halkın temsilcisi durumuna getirildi. Bölücübaşı cezaevinden Türkiye'yi tehdit ediyor, her gün televizyonlarda ve gazetelerde. Örgüt başı ne diyorsa ana haber bültenlerinde çıkıyor. Örgüt yöneticileri 300 kişi. Yarısı Avrupa'da, yarısı Irak'ta. İsimleri, adresleri her şeyi belli. Kim yakalayacak, dış politika. 'Avrupa'da söz sahibi' olduk diyorsunuz gidin yakalayın o zaman.”

Daha açık soruyorum. Bize atılan kurşunların parası nereden geliyor? İsviçre'den. Binlerce sayfalık dökümanların arasından okuduk. Satır aralarında baktık ki örgütün 1 milyar dolarlık kara parası var. Bu paralar Kürt dayanışma vakıfları ile aklanıyor silah ve cephane olarak bizi vuruyor"

HABUR’DA TERÖRİSTLERİ HALKIN İÇİNE SALDILAR

"Terörist elbise ile getirildi, otobüs üzerine çıkartıldı. Yüzlerce araçlık konvoy yapıldı. Doğu ve Güneydoğu'da bu teröristler halkın içerisinde dolaştırıldı. Bunun hukuken anlamı 'Ben bu örgütü tanıyorum' demek. Çünkü bu elbise örgütün siyasi hedefini gösteriyor.

Hükümet olarak bu elbiseyi alıp halkın içerisinde dolaştırıyorsanız örgütü tanıdığınız anlamına gelir ama hükümet de olsanız örgütü tanıyamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ne diyor, ‘Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ne diyor, 'Türkiye Cumhuriyeti ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür' Bu maddeye göre örgütü tanıyamazsınız, bu anayasal suçtur" dedi.

Sarızeybek örgütün 30 senede yapamadığını AKP siyasetinin yaptığını, örgütle halkı buluşturduğunu iddia ederek, şöyle konuştu:

‘TERÖRİSTLER BİR GÜN BİLE GÖZALTINDA TUTULMADI’

"Operasyon deniliyor, baskın deniliyor. İnsanlar evlerinden alınıyor. Müzik CD'lerini, Barış Manço CD'lerini alıyorlar döküman diye. İçeri alıyorlar dört gün nezarette tutuyorlar. Teröristleri elbiseleriyle karşıladılar, davul zurna ekibi kurdular, kahramanlar gibi de karşılandılar. Bunlar suçtur. Örgüt 30 sene halk desteğini alamadı.

Ama AKP siyaseti örgütün 30 senede yapamadığı Habur'da yaptı. Örgütle halkı buluşturdu. Örgüt halkın temsilcisi durumuna getirildi. Dün Bismil'de olan olaylar bunun kanıtıdır. Küçük bir ilçe olan Bismil'de bir gecede 50 bin kişi yığıldı. İnsanlar sürükleniyor, onları sürükleyenler kim? işte bu gelenler. Bir örgüte halk desteği vermek anayasal suçtur. "

HEPSİ BİLİYOR…’

"Teröristbaşı yattığı yerden örgütü yönetiyor. Hukuk dilinde bu hükümetin PKK terör örgütüyle işbirliği yaptığı anlamına gelir. Ama bu suçtur. Bu ülkenin bir anayasası var. Hükümet bile olsanız bu anayasaya uymak zorundasınız. Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü tehdit eden bu örgütü tanıyamazsınız, pazarlığa oturamazsınız, işbirliği de yapamazsınız" dedi.

Durum bu, karar sizin.

Erdal Sarızeybek

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ