Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da biri Atatürk Havalimanı, biri de Sancaktepe'de olmak üzere bin yataklı iki hastane inşa edileceğini söyledi.

ERDOĞAN SÖYLEDİ İNŞAAT BAŞLADI
Açıklamanın ardından ilk olarak Atatürk Havalimanı'nın yanında bulunan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne ait arazide çalışmalar başladı. CHP'li Aykut Erdoğdu Atatürk Havalimanı'ndaki sahra hastanesi için "Hazır bina dururken neden araziye hastane yapılıyor" sorusunu sordu. Erdoğdu sosyal medyadan tweet paylaşarak inşaata tepki gösterdi. Erdoğdu şunları belirtti:

‘İNANIN İÇİM SIZLIYOR’
*Atatürk Havalimanı'nı hızla sahra hastanesine çevirmek varken olabilecek en yanlış yere yeni hastane yapmak cinayettir… Yazık kurtarabileceğimiz binlerce insan hastane koridorlarında oksijen alamadığı için boğularak can verecek. Bu ihtimali düşündükçe içim sızlıyor. Umarım yanılırım. Bu yanlış bir tercih. Bu hatadan hemen dönülmesi gerekir. Birkaç hafta içinde vaka sayısı pik yapacak. Yani yeni hastane yetişmeyecek.”

‘HAZIR BİNA VAR, ARAZİYE YENİ BİNA YAPMAK NİYE’
“Atatürk Havalimanı'nın terminal binalarının elektrik, doğalgaz, su alt yapısı var. Morg olarak kullanılabilecek soğuk hava depoları var. Seyyar hastaneye ulaşım sağlayacak metro bağlantısı, 10 bin araçlık otopark var. Elimizde hızla seyyar hastaneye çevirebileceğimiz terk edilmiş devasa bir tesis varken bu tesisi yok sayıp hemen yanına sıfırdan hastane yapılmasını anlayamıyorum. Gelin çok geç olmadan bu ölümcül hatadan dönün.”

Kaynak: Aykut EEdoğdu Twitter/Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ