Cumhurbaşkanı Erdoğann İstanbul'da tartışmalara neden olan vakıflar konusunda partisinin MYK toplantısında konuşulduğu belirtildi. Erdoğan’ın belirtilen durumun bu boyutta olduğunu bilmediğini ifade ettiği ve İBB Başkanı İmamoğlu ile bu konuda görüşeceği bildirildi.

İMAMOĞLU İLE GÖRÜŞECEK


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin MYK toplantısında İBB'nin vakıf hamlesini de ele aldığı bildirildi. Aralarından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da aralarından bulunduğu bazı CHP'li başkanlarla bir araya geleceği belirtilen Erdoğan'ın vakıflar konusu İmamoğlu ile görüşeceği ifade edildi.

ERDOĞAN: ’BU BOYUTTA OLDUĞUNU BİLMİYORDUM’


Toplantıdan aktarılan bilgilere göre Erdoğan'ın vakıf tartışmaları için "Bu boyutta olduğunu bilmiyordum. Bu açıklamalar bildiğimin ötesinde" dediği öğrenilirken yaşanan tartışmalardan üzüntü duyduğu ifade edildi.

UĞUROĞLU ‘VAKIFLARA REKOR BAĞIŞ’ DİYEREK KAMUOYUNA DUYURMUŞTU

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu ‘Erdoğan ailesine rekor bağış’ manşeti, altında kamuoyuna dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Uğurluoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ‘çeşitli vakıflara toplamda 847 milyon 592 bin 858 lira 27 kuruş’ bağış yaptığını yazdı ve ‘Milyonlarca lira yardımı İstanbullulara hizmet için değil önemli bölümünü Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ailesinin fertlerinin bulunduğu vakıflara yapmış’ diyerek çarpıcı bir tespitte bulundu.

Uğurluoğlu’nun tespitlerine göre, Erdoğan'ın aile fertlerinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden sadece 2018 yılında aldıkları bağışlar şöyle:

TÜRGEV, OKÇULAR, TÜGVA VAKIFLARINA MİLYONLARCA LİRALIK BAĞIŞ’

“TÜRGEV, Recep Tayyip Erdoğan'ın kızının Yönetim Kurulu Üyesi olduğu vakıftır ve İstanbulluların 51 milyon 593 bin 44 lira 70 kuruşunu AKP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden bağış almıştır. AKP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi mütevelli heyetinde Bilal Erdoğan'ın bulunduğu OKÇULAR Vakfı'na 16 milyon 640 bin 457 lira 11 kuruş bağışlamış. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yüksek İstişare Kurulu'nda Bilal Erdoğan'ın olduğu TÜGVA Vakfı'na 74 milyon 276 bin 471 lira 18 kuruş bağış vermiştir.”

ÜÇ VAKFA 142.5 MİLYON LİRA BAĞIŞ OLARAK ÖDENDİ’

Erdoğan'ın aile fertlerinin yer aldığı vakıflara yapılan bağışların toplamı:
“TÜRGEV : 51.593.044,70
OKÇULAR: 16.640.457,11
TÜGVA : 74.276.471,18
TOPLAM : 142.509.972,99”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ