Hükümete yakın yazar Ömer Turan AKP’nin İstanbul seçimlerine dair iddialarını sosyal medyadan tiye aldı. Önceki paylaşımları da sosyal medyada gündem olan Ömer Turan AKP’nin İstanbul seçimlerine dair, ‘CHP şaibe yaptı’ iddiasını Twitter’dan tiye aldı. Ömer Turan şu ifadelerle paylaşım yaptı:

‘MERKEZDE VAR AMA İLÇELERDE YOKMUŞ’

“AK Parti İstanbul'daki seçimlerde şaibe var ama bu şaibe sadece Büyükşehirde var, ilçelerde yok diyor. Yani AK parti, CHP'nin kazandığı Büyükşehirde şaibe var ama AK partinin kazandığı ilçelerde şaibe yok diyor. Yani CHP’liler Büyükşehirde oyları çalmış ama ilçelerde çalmamış:)” dedi.

Erdoğan 'ŞAİBE OLDUĞU KESİN' DEMİŞTİ

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP'nin Kızılcahamam kampında partililerle buluştu. Yaklaşık 85 dakika boyunca kürsüde kalan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak, "Bu iş bitti, kaybettik noktasında değiliz. 30 bin fark diyorlardı, bu düşe düşe 13 bin küsüre kadar düştü, daha da düşecek. Son yaptığımız itirazlarla, son verilerle düşmeye devam ediyor" dedi. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

'OY FARKI DAHA DA DÜŞECEK'
"İstanbul’da verdiğimiz mücadele sayesinde, 15 bin oyu gasp edilmekten kurtarmamız dahi itirazlarımızın ne kadar yerinde olduğumuzu göstermiştir. 30 bin fark diyorlardı, bu düşe düşe 13 bin küsüre kadar düştü, daha da düşecek. Son yaptığımız itirazlarla, son verilerle düşmeye devam ediyor. Yani burada çok ciddi bir örgütlü organizasyon söz konusu. Elimizdeki belgeler bunu gösteriyor."

'ŞAİBE OLDUĞU KESİN'

"Şunu çok açık net söyleyeyim. Son ana kadar biz hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu bir normal yargı mücadelesi olmaktan aslında seçim hukukuna yönelik bir mücadeledir. Bunu da sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız. Zira öyle bir şey burada var ki, milletimiz diyor ki bu İstanbul benim içime sinmedi, burada bir şaibe olduğu kesin. Ve bu şaibenin giderilmesi şart ki rahatlayalım. Biz ‘artık bu iş bitti kaybettik’ noktasında değiliz. Hakkımızı arayacağız ve bunun çalışmasını da sürdürüyoruz" diyerek İstanbul için YSK kararının beklendiğini açıkladı.

Kaynak: Sözcü/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ