Ana Sayfa
12 Ocak 2022 ( 1193 görüntülenme )

Erdoğan Nokta 'Maaş Ayar Bahar'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında Türkiye'deki enflasyonun diğer ülkelere kıyasla düşük olduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

‘ÜLKEMİZDEKİ ENFLASYON ARTIŞI DİĞER ÜLKELERE GÖRE DÜŞÜK’
“Ülkemizde de elbette enflasyon sorunu vardır. Türkiye, döviz kuru dalgalanması gibi can yakıcı bir sorunla boğuşmaktadır. Ülkemizdeki enflasyon artışı nispeten diğer ülkelerin altında kalmıştır. İnşallah en kısa sürede bu şişkinliği ortadan kaldıracağız. “

‘ÖZEL OKULLARA YÜZDE 36 ZAM’

“Özel okullardaki fiyat artışlarını enflasyonla yani yüzde 36 seviyesinde sınırladık. Biz kimin ne dediğine değil kendi stratejimize bakarak işleri yürüteceğiz. Bay Kemal çıkmış bu konuyla ilgili konuşuyor, ne konuşuyorsun ya? Sen geriden geliyorsun. Gıdadan kiralara, enerjiden ulaşıma her alanda ciddi artışlarla karşı karşıya kalan gelişmiş ülkelerin kamuoyları sükunetle gelişmeleri takip ediyor. Bizde ise siyasal çıkar peşinde muhalefet ortalığı karıştırmak için gayret içerisinde.”

‘ÇALIŞANLARIN MAAŞLARI TEMMUZ AYINDA DEĞERLENDİRİLECEK’
“Bunun yanında asgari ücreti yüzde 50 oranında artırarak, emeklilerimizin taban aylığını 2500 liraya çıkartarak milletimizin hiçbir kesimini enflasyon altında ezdirmedik ezdirmeyeceğiz. Önümüzdeki temmuz ayında enflasyon gerçekleşmesine ve şartlara bakarak gerekirse çalışanlarımızın durum”larını yeniden değerlendireceğiz.”

‘2023, TÜRKİYE İÇİN BAYRAM YILI OLACAK’
“Biz hep icraatla ülkemizin karşısına çıktık. Önümüzdeki yaz aylarında bu çabalarımızın meyvelerini almaya başlayacağız. İşte o zaman 2023, Türkiye için tarihi bir dönüm noktası, unutulmaz bir bayram yılı haline dönüşecek. Ülkemizi ekonomide Şampiyonlar Ligi'nin bir parçası haline getirmekte azimliyiz. Müreffeh bir gelecek hayalini biz gerçeğe dönüştüreceğiz.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü/gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ