2459 görüntülenme14 Kasım 2019
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'li mevkidaşı Donald Trump'ın daveti üzerine ülkenin başkenti Washington'a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında önce Erdoğan ve Trump baş başa görüştü ardından da heyetler arası görüşmeye geçildi.

ERDOĞAN: “MEKTUBU GERİ TAKDİM ETTİM”

Heyet görüşmesi sonrası Trump ve Erdoğan, ABD'li senatörlerle Oval Ofis'te bir görüşme gerçekleştirdi. İki liderin ortak basın açıklamasında Erdoğan "Erdoğan skandal yaratan mektup “Mektupları bugün Sayın Başkan’a tekrar takdim ettim. Bizim Kürtlerle bir sorunumuz yok. Bizim sorunumuz terör örgütleriyle” ifadelerini kullandı." dedi.

ERDOĞAN: ’YENİ SAYFA AÇIYORUZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’deki çatışmalardan en fazla biz etkilendik. İlişkilerimizde yeni bir sayfa açmakta kararlıyız. İşbirliğimizin geliştirilmesi konusunda hemfikiriz. ABD ile mutabakatımıza olan bağlılığımızı sürdürüyoruz. Barış Pınarı Harekâtı ile PKK’nın ayrılıkçı gündemine ağır bir darbe indirilmiştir. Temsilciler Meclisi Kararları Türk milletini incitti. Bu kararların milletimizi üzdüğünü sayın Başkan’a ilettim” dedi.

ERDOĞAN: ‘S 400-F 35 KARŞILIK DİYALOGLA ÇÖZÜLEBİLİR’

Erdoğan ayrıca, “FETÖ anayasal düzeni ortadan kaldırmaya çalışmış bir terör örgütüdür. FETÖ’nün ABD’deki mevcudiyetinin sona erdirilmesi talebimizi ilettik. S-400 ve F-35 programı başta olmak üzere karşılaştığımız sınamaların üstesinden ancak diyalogla gelebiliriz. Başkan’a uygun teklif verilmesi halinde Patriot almak istediğimi yeniden söyledim” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN: ‘MEKTUBU GERİ TAKDİM ETTİM’

Erdoğan skandal yaratan mektup “Mektupları bugün Sayın Başkan’a tekrar takdim ettim. Bizim Kürtlerle bir sorunumuz yok. Bizim sorunumuz terör örgütleriyle. Teröristin ırkı, milleti, dini, vatanı olmaz. Terörist, teröristtir. Eğer mücadeleyi vermezseniz bedelini yarın çok ağır ödersiniz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ