Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2370 görüntülenme )

Erdoğan Muhtarlarla Buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Kasım seçimleri sonrası muhtarlarla buluştu. Miting havasında konuşma yaptı.
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım seçimleri sonrası 14. muhtarlar toplantısını gerçekleştiriyor. Erdoğan konuşmasına AKP döneminde gerçekleştirilen icraatlarla başladı.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları;

Ocak ayından bu yana sürdürdüğümüz muhtarlar toplantımızın 14’üncüsünde bir aradayız. Ara vermeyeceğiz, devam…

Yönetim organizasyonunun en tepesinde yer alan cumhurbaşkanımız ile bu yapının tabanını oluşturan muhtarlarımızla bağ ne kadar güçlü olursa Türkiye için o kadar hayırlı olur. Muhtarlarımızın görüşleri, değerlendirmeleri bizim için çok önemlidir.

“SÖZDE AYDINLAR…”

Tabi bu durumdan rahatsızlık duyanların olduğunu da özellikle bilmenizi istiyorum. Bunları biliyorum, görüyorum. Osmanlı’nın son, cumhuriyetin son dönemlerinde Abdullah Cevdet gibi sözde aydınlar, kendileri gibi düşünmedikleri için milletlerini sevmediklerini açıkça ifade etmekten çekinmiyorlardı.

“O MANKURTLARA GÜNÜMÜZDE DE RASTLIYORUZ”

Bu milletin yerine başka ırk getirmek gibi ileri giden mankurtlara günümüzde de rastlıyoruz. Millete her türlü hakareti yapmayı kendilerine hak gören bu güruhun etki alanı hamdolsun giderek daralıyor. Biz tüm hayatımız boyunca halkımızla birlikte yürümeyi kendimize şiar edindik.KALIN REFERANDUM DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhtarlar toplantısında yaklaşık 2 saat önce Ak Saray’da kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın “Başkanlık sistemi” vurgusu yapmıştı.

Başkanlık sistemi tartışmalarına değinen Sözcü Kalın “Bu konu Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeme getirdiği bir konudur. Bu şahısla ilgili bir konu, sayın Tayyip Erdoğan’ın kendi geleceği ile ilgili bir durum değildir. Anayasal olarak da güçlü bir liderdir, zaten tarihe de geçmiştir. Türkiye’deki sistem daha işler hale nasıl gelir tartışması Türkiye için verimli bir tartışmadır. Bizim için uygun olan model hangisidir, 1 Kasım seçim sonuçları da dikkate alarak, tekrar bir değerlendirmesi yapılabilir. Ama bizim bu konuda Türkiye’ye lig atlatma konusunda düşüncemiz nettir. Türkiye’nin ihtiyaçları hedefleri konusunda en uygun model hangisidir bunun üzerinde tartışma devam etmelidir, devam da edecektir. Başkanlık sistemi ile ilgili referandum yapılabilir.” diye konuştu.


KAYNAK:SÖZCÜ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tvfran
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ