Genel
14 Ekim 2018 ( 8189 görüntülenme )

Erdoğan seçti!.. 'KOÇYİĞİT UÇUYOR'

2'nci Kayseri Kitap Fuarı'na konuşmacı olarak katılan Hülya Koçyiğit, merkez Kocasinan İlçesi Zümrüt Mahallesi'nde bulunan Dünya Ticaret Merkezi Konferans Salonu'nda 'Hayatım sinema' konulu söyleşi programında konuştu. 


'BEN SEKİZ YAŞINDA ANITKABİR'E GİTTİM'

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu üyeliğine atanan sinema oyuncusu Hülya Koçyiğit, 8 yaşında annesi ile Anıtkabir'e gittiğini ve Atatürk'e iyi bir sanatçı olmak için söz verdiğini söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün, sanata verdiği önemden etkilendiğini ve bundan dolayı da sanata ilgi duyduğunu söyleyen Koçyiğit;

'ATATÜRK'ÜN SÖZLERİ HEP KULAKLARIMDA'

" Mustafa Kemal Atatürk'ün, sanatla ilgili sözleri hep kulaklarımda. Öylesine güzel sözleri var ki, bu sözleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Ulu önder Atatürk diyor ki, 'Sinema öyle bir keşiftir ki, bir gün gelecek, barutun, elektriğin ve kıtaların keşfinden çok, dünya medeniyetinin reçetesini değiştireceği görülecektir." 

'ATATÜRK'ÜN SÖZLERİ ÜZERİNE SANATI SEÇTİM'

Atatürk'ün bu sözleri, benim mesleği sevmeme, sinemayı seçmeme, sinema sanatının gücüne inanmama sebep oldu. Hepimizin amacı her şeyden önce, insan olmayı becerebilmek. İnsan olmayı becerebilmek büyük emek istiyor. Öğrenerek, insan olabiliriz. İnsan olmayı öğrenebilmek bir ömür boyu sürer. Önemli olan o yolculuğa çıkabilmek. Bir kez daha iyi ki sinemayı seçmişim, iyi ki sinema var, iyi ki bizi sevenlerimiz var, sinemaya bir kez daha teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Bir izleyicinin çözüm sürecinde üstlendiği görevden dolayı pişman olup olmadığını sordu. Çözüm sürecinde oluşturulan 'Akil İnsanlar Heyetinde' Marmara Bölgesi üyesi olarak yer alan sinema sanatçısı Koçyiğit şöyle cevap verdi;

'TÜM VATANDAŞLARDA BARIŞ DUYGUSU VAR MI, ONU İNCELEDİM'

"Ülkenin barışı için düşünen insanlardan biriydim. Bundan dolayı da bir görev üstlendim. Üstlendiğim görevle de, kalbimdeki barış duygusu tüm vatandaşların kalbinde var mı? Bunu öğrenmek istedim. Eğer varsa bu talebi idarecilere, Başbakan'a iletmek amacıyla kurulda yer aldım. Bu görevi yaptığım için çok müsterihim. Bu bir vatan göreviydi. Vatanımın huzurunu düşünerek yaptığım bir şeydi. Bunu siyaseten ele alıp, siyasetçiymişim gibi eleştirenler oldu" ifadelerine yer verdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu üyeliğine atanmasının sorulması üzerine Koçyiğit;

'BENİ BU GÖREVE LAYIK GÖRDÜLER'

"55 yıldır, sinemanın ve sanatın içinde yer alan bir insan olarak böyle bir göreve beni layık gördüğü için öncelikli olarak Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Kurul olarak ilk toplantımızı yapmadık. Bir araya geldiğimiz zaman, görev dağılımı yapılacak. Benim mesleğim sinema, sinema sanatçısıyım. Benim için ön planda elbette ki sinema var. Planlarımızı yaptık, zamanı geldiğinde kamuoyuna açıklayacağız" şeklinde konuştu.

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ