Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün akşam, dünyaca ünlü sanatçı Fazıl Say’ın Ankara konserine katıldı. Konser sonrasında Erdoğan izleyicilerle birlikte sanatçı Say’ı ayakta alkışladı.

Konserde ABD’li Senatör Lindsey Graham sürprizi de yaşandı. Erdoğan ATO Congresium’daki prömiyere eşi Emine Erdoğan’la birlikte katıldı. Konseri ayrıca dün Ankara’da temaslarda bulunan ABD’li Senatör Lindsey Graham da izledi.

BU GRAHAM TÜRKİYE'Yİ SUÇLAYAN GRAHAM

Geçtiğimiz ay, sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklamalar yapan Graham, Trump'a kararını tekrar gözden geçirmesini tavsiye ederken, Türkiye'nin olası operasyonu hakkında da küstah değerlendirmelerde bulundu. 

ABD'nin Suriye'den çekilmesi sonrası, terör örgütü PKK/YPG'nin vurulması halinde sorumlunun Türkiye ve Erdoğan olacağını belirtti. İşte Graham'ın Twitter'dan paylaştığı o 3 mesaj;

‘KÜRT SAVAŞÇILARI TERK ETMEK ABD’NİN KABUSU OLUR, TÜRKİYE’Yİ SORUMLU TUTARIZ’

“ Amerika'nın en büyük kabusu, DAEŞ'e karşı cesurca savaşan Kürtler gibi müttefiklerin terkedilip harap edilmesi. Sayın başkan, gelecekte hiçbir müttefikimiz olmayacak. Bizim ulusumuz bundan daha iyi. Lütfen Suriye'den çekilme stratejisini yeniden değerlendirin. Cesurca DAEŞ'e karşı savaşan ABD'nin Kürt müttefiklerinin yok edilmesine yönelik her türlü eylemden Türkiye'yi sorumlu tutacağız. Eğer bu olursa, bana göre, Erdoğan'ı Suudların Bin Selman'ı ile aynı kategoriye koyacağız”.( Haber 7)
GRAHAM: TAMPON BÖLGE KURULACAK, BU YPG’NİN KAYGILARINI GİDERİR’

Senatör Graham, mevcut durumda iyi haber olarak ise ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford’ın bir planı olduğunu paylaşmak istediğini söyledi. Dunford’ın Türk tarafıyla müzakere ettiği plan itibarıyla PYD-YPG’nin Türkiye sınırından uzaklaştırılacağını belirten Graham, Türkiye’nin ulusal güvenlik endişelerini gidermek amacıyla da “tampon bölge” kurulacağını açıkladı.

Graham, böylece “geçmişte bize yardım eden insanlar” olarak nitelendirdiği YPG’nin de kaygılarını da giderebileceklerini de söyledi.(VOA Türkçe)

ERDOĞAN MEMNUN BAHÇELİ MEMNUN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ABD’li senatör ABD'li Senatör Lindsey Graham’la birlikte Fazıl Say'ın konserini izlemesinden memnuniyetini dile getirdi. Bahçeli, parti genel merkezinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, Erdoğan ile ABD'li Senatör Lindsey Graham'ın Say'ın konserini izlediğini hatırlatması üzerine Bahçeli, bundan memnuniyet duyduğunu söyledi.(Sputnik)

İLK GÜVENLİ BÖLGE ÖZAL ZAMANINDA KURULMUŞ, TÜRKİYE KAYBETMİŞTİ

Türkiye hudutlarında ilk güvenli bölge 91 Körfez savaşında Barzani’yi korumak için kurulmuştu. Birinci Körfez savaşı denilen sürece sonucu açısından bakıldığında; hem bu güvenli bölge tezgahı hem de bu savaşta Türkiye’nin ABD’ye destek vermesi sonucunda Türkiye bir yandan yüzbinlerce sığınmacı akınına uğradı. Bu sığınmacıların eliyle sorun uluslararası arenaya çekilerek uluslararası bir Kürt sorunu yaratıldı.

Buna paralel olarak Barzani özerk bir devlet yapısı kurdu ve onbinlerce pkklı terörist bu bölgeye yerleştirildi. Türkiye bu teröristleri yok edebilmek için binlerce şehit verdi. Üstüne de ABD amborgosu nedeniyle Türkiye milyarca dolar ekonomik kayba uğratıldı, bu kayıplar da hiçbir zaman telafi edilmedi.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ