Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2519 görüntülenme )

Erdoğan'ın Koltuğun'da Böcek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın odasına dinleme cihazı koydukları iddia edilen polislerle ilgili ilginç ayrıntı.
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Başbakanlığı döneminde askeri casusluk amacıyla dinledikleri iddiasıyla 13 sanığın yargılandığı davada Erdoğan’ın başmüşaviri Varank ile MİT’çi Aktepe’nin de aralarında bulunduğu tanıkların dinlenmesine karar verildi

Ancak bu kararla birlikte ilginç bir ayrıntı da ortaya çıktı.

Sabah gazetesi muhabiri Abdurrahman Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde ofisine ve konutuna konulan böceklerle ilgili Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun Raporu’nda bulunan yeni fotoğrafları Twitter adresinden paylaştı. Böceği yerleştirdiği iddia edilen ekibin Erdoğan’ın koltuğuna oturarak bir de poz verdiğini belirten Şimşek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tedavi döneminde, hem böcek koydular hem de dalga geçer gibi koltuğunda fotoğraf çektiler” diye yazdı.DAVADA DÜN NELER YAŞANDI ?
‘Böcek’ davasına bakan Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanlığın davaya müdahil olarak katılmasına karar verdi.
Duruşma sabah 10.00’da başladı. 13 sanıktan sekizi mahkemede hazır bulundu. Kimlik tespitinin ardından sanıklar savunmalarını yapmaya başladı. Firari sanıklar ise duruşmaya katılmadı.
Davada 12’si polis memuru biri eski Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) yöneticisi toplam 13 sanık yargılanıyor. İddianamede adı geçen beş sanığın hala yakalanamadığı davada, sanıklar hakkında 21 yıldan 36 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Sanıklara, “Başbakan’ı siyasi casusluk amacıyla dinlemek, kişiler arası haberleşmenin gizliliğini ihlal, kişiler arası konuşmayı izinsiz kayıt etmek” suçu isnat ediliyor. İddianamede, Erdoğan’ın resmi konutu ve çalışma ofisinin 24 Kasım 2011 29 Aralık 2011 tarihleri arasında dinlendiği belirtiliyor.


Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ