Kahramanmaraş’ta ilçe milli eğitim müdürü olan ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan’ın ağabeyi olan Mustafa Mahir Turan’ın cezası Vali’nin talimatı ile iptal edildi. Disiplin kurulunda cezayı onaylayan Hukuk Müşaviri Mesut Taner Genç ise açığa alındı.

KONU MECLİS’TE

Kahramanmaraş Valiliği’ndeki görevden alma tartışmalarını İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Meclis gündemine taşıdı. İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Yeniçağ gazetesinden Fatih Ergin ve Serkan Talan'ın gündeme getirdiği Kahramanmaraş Valiliği'ndeki görevden alma tartışmalarını TBMM'de gündeme getirdi.

DİSİPLİN CEZASININ KALDIRILDIĞI DOĞRU MU


Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesi Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan’ın aldığı disiplin cezasının Kahramanmaraş Valiliği Hukuk Müşaviri Mesut Taner Genç’in açığa alınmasına sebep olduğu olaya ilişkin soru önergesi veren Bahşi, "Adı geçen Afşişn Milli Eğitim Müdürüne verilen disiplin cezasının, valinin onayına gönderilmesine rağmen yine İl Valisinin talimatıyla geri çekilmiş midir?" diye sordu.

AÇIĞA ALINAN HUKUKÇU TEPKİLİ


Açığa alınan Mesut Taner Genç, durumu ortaya koyan paylaşımının ardından, Erdoğan'ın başdanışmanı Sefer Turan'ın abisi Mustafa Mahir Turan hakkındaki disiplin soruşturması karar sayfasını da paylaştı. Genç, paylaşımında bu sefer şöyle sitem etti:

‘BEN TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM, KİMSEDEN KORKUYORUM’

“ Daha önce yazmıştım, ne sarayın soytarısı, ne de Balgat’ın dalkavuğu olmam. Söyleyemedikleri Türk milliyetçisiyim. Kendimle gurur duyuyorum. Hiç kimseden korkmuyorum. Türk milliyetçisiyim. Haktan ve adaletten yanayım. Kimseye bir borcum yok. Borcum, harcım milletimizin yükseltilmesi üzerinedir. Bize açacağınız davalar da bize vız gelir vız gider başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm atalarımızın açtığı yolda ilerlemeye çalışıyoruz. Ne mutlu Türküm diyene!”


Kaynak: Yeniçağ/ Yurt

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ