Politika
30 Mart 2021 ( 1652 görüntülenme )

Erdoğan 'İmza Üstüne İmza'

Gazeteci İsmail Saymaz'ın Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'ın istifasından bugüne kadar olan gelişmeleri sıraladığı mesajı sosyal medyada gündem oldu.

ÖNCE BAŞKAN GÖREVDEN ALINDI
Geçtiğimiz günlerde Naci Ağbal’ın Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alınıp yerine AKP eski milletvekili Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu’nun atanmasının ardından bankada kritik bir görev değişimi daha oldu.

SONRA YARDIMCISI GÖREVDEN ALINDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya görevden alındı. Çetinkaya’nın yerine ise Mustafa Duman atandı.

SAYMAZ TEPKİ ‘NE ANLADIK BU HESAPTAN’
Gazeteci İsmail Saymaz, Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının olduğu gün doların 8.58 bugün ise 8,34 olduğunu ifade ederek "ne değişti" diye sordu. Saymaz şunları ifade etti: "Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 8 Kasım 2020’de ayrıldı. O gün dolar 8.58’di.Faiz yüzde 10’du. Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, 20 Mart 2021’de el çektirildi. Dolar 7.21’ydi.Faiz yüzde 19. Bugün 30 Mart’tayız. Dolar 8.34.Faiz aynı. Ne anladık bu hesaptan? Ne kazandık?"

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ