Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sanatçı Deniz Çakır için 'Bu ülkenin başörtülü hanımlarına 'Suudi Arabistan'a gidin' demek, faşistliğin dik âlâsı' dedi. Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

‘CUMHURBAŞKANINI BİRA İÇMEYE ZORLAMAK FAŞİSTLİĞİN DİK ALASIDIR’

“Varlık sebebini, medeniyetimize ve kültürümüze ait ne varsa hepsini de yok etmek, yeni atılan adımları engellemeye çalışmak olarak belirlemiş bir partiyle karşı karşıyayız. Biz milletin hakkının, hukukunun, özgürlüğünün alanını genişletmeye çalıştıkça bunların faşist yüzleri açığa çıkıyor. Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını, bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır. Bu ülkenin başörtülü hanımlarına Suudi Arabistan'a gidin demek faşistliğin en sefil halidir.

‘BAŞÖRTÜLÜ KIZLARIMIZA SATAŞIYORLAR’

“En son biliyorsunuz 2-3 gün önce bir konserden çıkan başı açık, başı örtülü kızlarımıza gelip bu şekilde sataşıp ‘Suudi Arabistan'a gidin burada ne işiniz var' diyenlerin halini bir düşünün. Adı da neymiş sanatçıymış. Dert başka. Ne derseniz deyin bu ülkede insanların yaşam biçimiyle uğraşan CHP zihniyetidir. AK Parti tam aksine bu ülkede yaşam çeşitlerini garanti altına alan bir siyasi zihniyettir. “

‘FAŞİST CHP ZİHNİYETİ’

“Bu milleti beton kafalı diyerek, göbeğini kaşıyan adam diyerek, makarnacı, kömürcü diyerek, dağdaki çobanın oyuyla benimki bir mi diyerek aşağılayanların faşistliği lime lime üzerlerinden dökülmektedir. Halbuki demokrasilerde herkesin inancına, kültürüne, değerlerine saygı duymak esastır. Türkiye'de sadece bu faşistler insanları içki içenler içmeyenler, başı örtülüler başı açıklar, sakallılar sakalsızlar diye ayırır. Yıllardır ağızlarından düşürmedikleri yaşam tarzı dayatması sadece bu faşist CHP zihniyetine mahsustur” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Deniz Çakır, dinci Akit TV tarafından hedef alınmasının ardından yükselen tartışmalar sürüyor. Akit TV, oyuncu Deniz Çakır’ın, “İçkili bir halde gittiği kafede yan masada sohbet eden 6 başörtülü kadına ‘Burası Arabistan mı? Ne geziyorsunuz burada!’” dediğini ileri sürmüştü.

BAŞÖRTÜLÜ KADINLARA HAKARET İDDİASI

Deniz Çakır’ın eski fotoğrafları olay anında çekilmiş gibi yayımlanarak “sarhoş” ifadesi ile yayımlanmıştı. Haberde olay anına ilişkin herhangi bir görüntü paylaşılmamıştı. Haberin ardından Çakır hakkında soruşturma başlatılması da kamuoyundan gelen tepkileri artırdı. Deniz Çakır ise suskunluğunu sosyal medya hesabından bozdu.

‘BÖYLE BİR KONUDA SAVUNMA YAPMAK BİR ZULDÜR’

Çakır, “Sustum, çünkü böyle bir suçlama karşısında savunma yapmayı bile zul gördüm” diyerek yaptığı açıklamanın bir savunma olmadığını “bilgilendirme” olduğunu aktardı. Çakır, tartıştığı söylenen kişilerin kendilerinden rahatsız olduğunu belirterek kendisine yönelik "sataşma" olduğunu anlattı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ