2459 görüntülenme 09 Ekim 2021
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amerika'nın, İngiltere'nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Almanya'da kuyruklar, Fransa'da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar, Türkiye'de böyle bir sorun yok" diye konuştu.

‘ALMANYA KUYRUK FRANSA KUYRUK, YİYECEK BULAMIYORLAR’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana'da temel atma ve toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan; "Amerika'nın, İngiltere'nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Almanya'da kuyruklar, Fransa'da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar, Türkiye'de böyle bir sorun yok" dedi. Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

‘GELİŞMİŞ ÜLKELER ATEŞLE KAVRULUYOR’
* Yaklaşık 2,2 milyar liralık kamu yatır mı ile 1,8 milyar liralık özel sektör yatırımlarının açılışını yapıyoruz. Salgın döneminde inşası tamamlanarak faaliyete geçen 26 fabrikanın da açılışını yapıyoruz. Türkiye’ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Gelin hep birlikte kazanalım diyerek kapımızın yatırımcılara her zaman açık olduğunu bir kez daha söylemek isterim. Sıkıntılarımız elbette var, ama hamdolsun hepsinin çözümü bizde mevcut. Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünyanın ekonomik sorunların ateşiyle kavrulduğu bir dönemden geçiyoruz. Biz ülkemizin en az hasarla ve kazanımlarla bu dönemi geride bırakması için çalışıyoruz.”

‘ALMANYA'DA FRANSA'DA YİYECEK BULAMIYORLAR’
* Amerika’nın, İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Almanya’da kuyruklar, Fransa’da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar, Türkiye’de böyle bir sorun yok. Küresel düzeyde enerji, mal, hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde bunları 3’te 1’i, 5’te 1’i oranında yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz. Ülkemizi bugüne kadar önüne çıkan her engelden nasıl kurtardıysak bugün de aynısını yapacağız. Biz “Yaparsa AK Parti yapar” diyerek işimize bakmayı sürdüreceğiz.”

KÜÇÜK 'AÇLIK YOKLUK YOK'
Öte yanda Türkiye gazetesinde yazı yazan Cem Küçük, katıldığı bir televizyon programında ülkenin ekonomik durumunu değerlendirdi. Küçük'ün "Sıkıntı var doğru ama Türkiye'de açlık, yokluk yok" ifadeleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

KÜÇÜK ‘SIKINTI VAR DOĞRU AMA TÜRKİYE’DE AÇLIK YOKLUK YOK’
İktidar yanlısı Türkiye gazetesinin yazarı Cem Küçük, katıldığı bir canlı yayında ülkenin gündemini değerlendirdi. Küçük, ülkenin ekonomik durumuna ilişkin Habertürk yazarı Sevilay Yılman'ın sözlerine cevaben "Anadolu'da sıkıntı olduğunu kabul etmekle beraber, açlık yokluk yok" ifadelerini kullandı

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ