1841 görüntülenme 31 Mart 2021
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu.

‘MADEM FAİZİ DÜŞÜRMEYECEKTİN O HALDE NEDEN GÖREVDEN ALDIN’
Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Meral Akşener, Türk Ekonomisindeki ekonomik kriz üzerinden AKP'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. Merkez Bankası başkanlığındaki görevden almaları hatırlatan Akşener, "6 ayda bir Merkez Bankası Başkanı değiştirerek, ekonomi yönetilmez. Madem yeni başkan, faiz düşürmeyecekti, o zaman, Sayın Ağbal’ı neden görevden aldın" dedi.

‘DAMAT DEYİNCE DOLAR FIRLIYOR’
Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yeniden kabinede görev alacağına yönelik iddialar üzerine konuşan Akşener, "Öyle başarısız bir 2,5 yıl geçti ki Bugün biri damat bakan ile ekonomi kavramını aynı cümle içinde kullansa dolar fırlıyor" dedi. Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘GEÇ BUNLARI’
“Sayın Erdoğan burası Muz cumhuriyeti değil muhterem burası benzetmeye çalıştığın üçüncü dünya ülkesi de değil .Burası Büyük Türkiye Cumhuriyeti aklını başına devşir böyle şımarıklık olmaz böyle devlet yönetilmez. Sonrası bir de çıkış cuma namazı sonrasında kadınlarımızı tehdit eder gibi diyor ki 'O iş bitti önünü arkasını kurcalamayın' Şu tavra bakar mısınız! Emrin olur ağam! Bu tehditler kadınlara sökmez sayın Erdoğan. Elinden geleni ardına koyma!. Tecavüze, dayağa , iftiraya boyun eğmemiş o kadınlar senin tehditlerine hiç boyun eğmez. “

‘BU İŞ BURDA BİTMEZ’
“Attığın o imzadan sonra ne oldu biliyor musun? 5 aylık hamile Sezen bıçaklanarak katledildi. Söyle bakalım o iş bitmiş mi sayın Erdoğan. Adli tıp raporunu önüne koysunlar , iste ve ona bak. O bebeğe kaç bıçak darbesi düşüyormuş bir bak bakalım. 15 yaşında evlendirilmiş, 16 yaşında hamile kalmış 17 yaşında evlendirilmiş bu çocuğun canına nasıl vicdansızca kıymışlar bir gör. Gör de söyle o iş bitmiş mi sayın Erdoğan? Bursa'daki 32 yaşındaki Necla 5 yaşındaki kızının önünde silahla vurularak öldürüldü. Söyle bakalım o iş bitmiş mi Sayın Erdoğan.”

‘KADINLAR BİTTİ DEMEDEN BU İŞ BİTMEZ’

“ Sen o iş bitti dediğinden beri 7 kadının canın akıydılar. Sen söyleyemezsin ben söyleyeyim o iş kadınlar bitti demeden bitmez Sayın Erdoğan. O iş kadınlara musallat olan bu ahlaksızlık bitmeden bitmez. O iş kadınlar sokakta korkmadan yürümeden bitmez. O iş kız ve erkek çocuklarımıza göz koyan sapıklar bitmeden bitmez. O iş o kokuşmuş zihniyetiniz bitene kadar bitmez."

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ