Politika
25 Ağustos 2019 ( 5020 görüntülenme )

Erdoğan'dan Sinyal: ‘SANDIKTA GEREKEN DERSİ VERELİM’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’da yaptığı açıklamalar erken seçim iddialarını alevlendirdi. Erdoğan, “PKK'ya terör örgütü diyemeyen Meclis'teki uzantılarına sandıkta gereken dersi verelim" dedi.

‘SANDIKTA GEREKEN DERSİ VERELİM’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’da katıldığı toplu açılış töreninde söylediği sözler erken seçim iddialarını yeniden gündeme getirdi. Erdoğan, “PKK'ya terör örgütü diyemeyen Meclis'teki uzantılarına sandıkta gereken dersi verelim" şeklinde konuştu.

ERDOĞAN YENİDEN SAHAYA İNDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzun bir aranın ardından yeniden sahaya indi. Erdoğan, dün Artvin’de açılışlara katılırken, bugünkü durağı ise Trabzon oldu. Erdoğan’ın yeniden sahaya inmesi erken seçim iddialarını gündeme getirdi. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde büyükşehirlerde büyük kayıp yaşayan AKP’nin erken seçime gideceği iddiaları gündeme gelmişti. İktidar cephesi erken seçim iddialarını yalanlasa da seçim ihtimalinin hala güçlü olduğu öğrenildi.

İSTANBUL İÇİN KAYYUM İMASI
Erdoğan'ın konuşmasında dikkat çeken başka bir ayrıntı ise İstanbul'a yönelik sözleri oldu. Erdoğan İstanbul ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

‘İSTANBUL’UN PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE MANİ OLACAĞIZ’

Değerli kardeşlerim tüm bunlarla beraber inşallah daha da ileri seviyelere geleceğiz. Lafla peynir gemisi yürümez. Aşkı ve davası olmayanlar şehir felaketi pençesinde kıvranırken önceliğini tatile verebilir. İstanbul bunu yaşadı. Trabzon gibi Fatihin emaneti olan İstanbul’a sahip çıkacağız. Bu aziz şehrin bölücü örgüt destekçilerine peşkeş çekilmesine mani olacağız.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ