Politika
07 Ekim 2018 ( 18094 görüntülenme )

Erdoğan'dan geri adım!.. 'İŞ BAKIN KİME YIKILDI'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere muhalefet partileri ve toplum kesimlerinden gelen yoğun tepkiler üzerine ABD’li şirket McKinsey konusunda geri adım attı.

‘BUNLARDAN HİZMET ALMAYIN DEDİM’

‘Cahil ve yüzsüzlükle’ suçladığı Kılıçdaroğlu’nun, “Türkiye, Amerika’ya teslim ediliyor” iftirasında bulunduğunu savunan Erdoğan, “Geçen bütün arkadaşlarıma söyledim, bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız dedim. Hiç gerek yok, biz bize yeteriz” dedi. Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında özetle şu görüşleri dile getirdi:

‘EKONOMİDE SIKINTI VAR’

“Ekonomide eksiklerimiz, sıkıntılarımız, çözmemiz gereken sorunlarımız yok mu? Elbette var. Her kriz, beraberinde birçok fırsatı da getirir. Devlet yönetimi olarak bu krizin üstesinden gelmek için normal şartlarda yıllara sari olarak yapabileceğimiz büyük reformları ve köklü değişiklikleri kısa sürede hayata geçirdik, geçiriyoruz.”

‘GÜYA KILIÇDAROĞLU BİZİ TÖHMET ALTINDA BIRAKACAK’

“Son günlerde finansal danışmanlık hizmeti alınan bir şirket üzerinden yapılan tartışmalar, güya bizi töhmet altında bırakarak, aslında örtülü bir şekilde ülkemizi yeniden aynı cendereye sokma girişiminden ibarettir. Ama biz bu oyuna gelmeyiz. Anamuhalefetin başındaki zat şunu da çok iyi bilsin, sınırlarımız içinde bayrağımızın dalgalanması, ezanlarımızın okunması konusunda ne kadar kararlıysak bu konuda da aynı hassasiyete sahibiz. Onu seninle de paylaşmayız. Bunu böyle bilesin. 


Bize bu konuda ders vermeye de kalkma. Bu millet seni çok iyi bilir, bizi de çok iyi bilir. İktidara geldiğimizde Türkiye’nin IMF’ye borcu 23.5 milyar dolardı, ey Kılıçdaroğlu bundan haberin yok demek ki.”

‘KİMSEDEN PARA İSTEMEDİK, YATIRIMCI ÇAĞIRIYORUZ’

“Anamuhalefetin başındaki zat, kriz diyor. Türkiye’de bir defa kriz yok, manipülatif hareket var. Bununla bir fatura kesmeye çalışıyorlar, sende bu faturanın aktörleri arasında yerini alıyorsun. Güya resmi ziyaret yaptığımız ülkelere bize para vermeleri için yalvarıyormuşuz. Ne kadar zavallısın. Biz kimseye gidip para istemedik, biz bu ülkelerden ülkemize yatırımcı davet etmenin çalışmalarını yapıyoruz.”

‘BE HEY CAHİL’

“ Yine bu zat, kendince büyük sandığı birtakım rakamları zikrederek, Türkiye’nin borcunu çeviremeyeceğini ima etmeye çalışıyor. Her şeyden önce ülkemizin ekonomik büyüklüğü onun söylediği rakamların kat be kat üzerindedir, be hey cahil, önce bunu bir öğren. Bu zatın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile ilgili yalanlarını defalarca ortaya koymuş olmamıza rağmen hâlâ aynı imalarla konuşuyor olmasını ise ancak yüzsüzlüğü ile izah edebiliyorum. 

Utanmadan kalkmış benim yüzümün kızarıp kızarmayacağından bahsediyor. Bizim yüzümüz edebimizden kızarır, edepsizliğimden değil sizin gibi”.

‘MCKİNSEY’DEN HİZMET ALMAYIN, BİZ BİZE YETERİZ’

“Bu zat ekonomi yönetimimize hizmet vermek üzere ücreti mukabili tutulmuş bir danışman firması üzerinden sorduğu sorularla bizi güya köşeye sıkıştırmaya çalışıyor. Bundan böyle tabii ona bu fırsatı da vermemek için tabii özel sektör bizi ilgilendirmiyor o ayrı bir konu. Geçen bütün arkadaşlarıma söyledim, bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız dedim. Hiç gerek yok, biz bize yeteriz.”

‘DANIŞMANLIK HİZMETİ BASİT BİR YÖNTEM’

“Pek çok özel sektör kuruluşunun dahi başvurduğu basit bir yöntemi, Türkiye’nin bu yolla Amerika’ya teslim olduğu iftirasına götürmek açık söylüyorum iş bilmezlik değilse, ihanettir. Ana muhalefet bu tavrıyla ülkemize yönelik ekonomik saldırılara destek vermekte, bu çevrelerin değirmenlerine su taşımaktadır.”

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ