General atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı. Orgeneral İsmail Metin Temel, Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı'na atandı.

GENERAL ATAMLARI ARTIK ERDOĞAN’DA

Cumhurbaşkanlığı kararı ile Malatya 2. Ordu Komutanı General İsmail Metin Temel, Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı’na atandı. Tunceli 4. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Barut, 3. Ordu Komutanlığı Değerlendirme ve Denetleme Başkanlığı’na atandı.

GÖREVDEN ALINACAĞI ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

24 Haziran seçimlerinden önce Malatya'da katıldığı iftar programında Erdoğan'ı alkışladığı için Muharrem İnce'nin, “Apoletlerini sökeceğim” dediği 2. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel'in görevden alındığı öne sürülmüştü. Kulis bilgilerine göre İsmail Metin Temel'in çıkartılacak bir Cumhurbaşkanı kararnamesi ile görevden alınacağı, emekli olmadığı takdirde de Genelkurmay Başkanlığı'na değil Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı bir birime atanacağı belirtiliyordu.

ERDOĞAN ‘TEMEL PAŞA İLE BİR HUKUKUMUZ VAR’ DEMİŞTİ

Türkiye 24 Haziran seçimlerinden önce Metin Temel'i uzunca bir süre konuşmuştu. CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim konuşmasını alkışlayan Temel'i eleştirerek "O generalin apoletlerini sökeceğim" demişti. Erdoğan ise "Temel paşamızla çok yakın bir hukukumuz var, millet İnce'ye apolet sökecek fırsatı vermez" yanıtını vermişti.

TÜM ATAMA YETKİLERİ ARTIK ERDOĞAN’DA

Resmi Gazete'de yayımlanan 74 maddelik 477 sayılı KHK ile Bakanlar Kurulu'nun yetkileri Cumhurbaşkanı'na devredildi.477 sayılı kanun ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması, 7142 sayılı kanunun verdiği yetkiye dayanılarak 2 Temmuz'da Bakanlar Kurulunca kararlaştırıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ