Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından açıklama yapan Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak çalışmaları yakından takip ettiğini belirtti. Erdoğan, "Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı. Twitter hesabından açıklamalar yapan Erdoğan, şunları paylaştı:

‘TEDBİRLERİ ALIYORUZ’

* Elazığ'da meydana gelen ve pek çok ilimizde hissedilen depremin en az kayıpla atlatılması ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması için ilgili kurumlarımız gerekli tüm tedbirleri almaktadır.

‘ALLAH’TAN RAHMET’

* Çevre ve Şehircilik, İçişleri ve Sağlık Bakanlarımızı bölgeye gönderdik. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak, çalışmaları yakından takip ettiğimizin bilinmesini istiyorum. Başta AFAD ve Kızılay olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımızla Milletimizin yanındayız. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum.

CAN KAYBI GİDEREK ARTIYOR

Elazığ Sivrice'de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, depremin yaşandığı bölgeye gitti. Soylu, depremin ardından can kaybının 15 olduğunu açıklarken, Sağlık Bakanı Koca 2'si kalp krizi olmak üzere can kaybının 18 olduğunu belirtti.

’18 CAN KAYBI, 30 KİŞİ ARANIYOR’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la birlikte Elazığ’da basın toplantısı düzenledi. Soylu, Malatya’da depremle karşılaşan bölgelerde şuanda göçük altında kimsenin olmadığını belirterek, “Şuana kadar Malatya'da 5, Elazığ'da 10 kişi hayatını kaybetti. Malatya'da göçük altında kalan kimse yok, Elazığ'da 30 kişi aranıyor” dedi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ