Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da seçim konuşması yaptı: “

“ Bakıyorsunuz Ankara'da ilçelerin çoğu AK Parti'de. Böyle bir tablo var. Şu anda İstanbul'da buraya hareket ettiğim ana kadar mevcut ilçe sayısında fazlası Cumhur İttifakı'nda halkımız büyükşehirleri belediye başkanı olarak verse dahi ilçeleri AK Parti'ye vermiş.”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP Genel Merkezi’nin balkonundan AKP’li seçmenlere sesleniyor. Erdoğan konuşmasından önce kalabalıkla birlikte şarkı söyledi.rdoğan’ın konuşmasından satır başları:

KAYBETTİK AMA KAZANDIK’

“Değerli kardeşlerim, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Muhabbetiniz desteğiniz kardeşliğiniz için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Rabbim’e hamdediyorum sizin gibi dava arkadaşları için. Dik duracağız dikleşmeyeceğiz. Siyasi hayatımız boyunca milletimize hizmet dışında bir gaye taşımadık. Milli irade dışında bir güç tanımadık.”


‘BİRÇOK YERDE KAZANDIK’

“AK Parti olarak 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana mahalli idareler seçimlerinde halk oylamalarından bizi birinci çıkaran milletime şükranlarımız sunuyorum. Milletimiz bizi 15. defa bugün tercih etti. AK Parti olarak tek başımıza veya Cumhur ittifakı ile seçime girdiğimiz yerlerde 16 büyükşehir 24 il 538 ilçe 200 belde olmak üzere 778 belediye başkanlığı kazandık.”

‘AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİZ’

“Bu da ülkemizdeki belediyelerin yüzde 56’sının AKP tarafından yönetileceği anlamına geliyor. Bazıları kendini darı ambarında sanıyor. Şunu bilmeleri lazım. Bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı mı? Parlamentoda mıyız? Aynı şekilde devam edeceğiz. 24 Haziran seçimlerine yakındır Cumhur İttifakı’nın oyları. AKP ve MHP ile kurduğumuz Cumhur İttifakı olarak bizi birinci yapan milletime şükranlarımı sunuyorum. Beka hassasiyetimize sahip çıkan vatandaşlarıma özellikle Kürt kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.”

‘EKSİĞİMİZ VAR’

“Eksiklerimizi gidermek boynumuzun borcudur. Bunu halkımızda arayamayız. Yarın sabahtan itibaren eksiklerimizi tespit ve telafi etmenin çalışmalarına başlıyoruz. Yüksek Seçim Kurulu neticileri açıklayacak. Açıklayana kadar itirazlarımız varsa bunları yapacağız. Netice alırız veya almayız. Şunu unutmayın her olanda hayır vardır.”

ANKARA’DA MANSUR YAVAŞ AMA BİR ÇOK İLÇEDE BİZ’

“Demokrasi mücadelesi budur. Bakıyorsunuz Ankara’da ilçelerin çoğu AK Parti’de. Böyle bir tablo var. Şu anda İstanbul’da buraya hareket ettiğim ana kadar mevcut ilçe sayısında fazlası Cumhur İttifakı’nda halkımız büyükşehirleri belediye başkanı olarak verse dahi ilçeleri AK Parti’ye vermiş.

Bundan sonra da aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Hep söylediğim gibi şahsım dahil kimse davamızdan daha büyük değildir. Hayatın bir gerçeği olan değişimin sürekliliğini kendi içimizde gerçekleştirmeden. Önümüzdeki dönem. Hem partimiz ve ülkemize değişim dönemi olacaktır.” Diyerek seöim sonuçlarını değerlendirdi.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ