3888 görüntülenme 16 Kasım 2021
Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yüzde 50+1 tartışmalarına tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kusurlu olarak tanımladığı sisteme yönelik eleştirilere karşı çok sert bir çıkış yapan Bahçeli, sistemi eleştiren AKP’li Cemil Çiçek’i “FETÖ ağzıyla konuşmakla” suçladı. Devlet Bahçeli’nin açıklamaları şu şekilde:

‘’AKP İLE İTTİFAKIN SEVBINA DA GÜNAHINA DA ORTAĞIZ’
"Sayın Cumhurbaşkanımızla aramızda gerginlik değil, muhabbet vardır. Gerisi laf-ı güzaftır. Bu sistemin meşruiyet temeli yüzde 50 +1'dir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde cumhurbaşkanı doğrudan halk tarafından seçildi. Bu itibarla yüzde 50+1 oyla Cumhurbaşkanı seçilmesi çoğulcu demokrasinin dünyaya emsal olacak bir seçimdir. Cumhur İttifakı'nın günahına da sevabına da ortağız. Cumhur İttifakı Türk Milletinin gücüdür.”

‘AKP’Lİ ÇİÇEK’LE FETÖCÜ KOTU AYNI ŞEYLERİ SÖYLÜYOR’
“Cemil Çiçek'in sözlerinin tahrip gücü yüksektir. Sayın Cemil Çiçek sizin kafanızda, dilinizin altında sakladığınız bir oran var mıdır? Açıkla da bilelim, niyetini öğrenelim. Buradan nereye ulaşmaya, kimlere şirin gözükmeye çalışıyorsunuz? FETÖ'cü Fehmi Koru da aynı şeyleri söylüyor. 6 partinin güçlendirilmiş parlamenter sistem arayışları için toplantılar düzenlediği dönemde Sayın Çiçek'in beyanatı bize göre kuşku vericidir. Cumhurbaşkanı'nın yüzde 50+1 oyla seçilmesi demokrasi güvenliğini temin ve teyit edecektir. Bize göre bu tartışma gereksizdir."

ERDOĞAN ‘50+1’İN MAHSURLU OLDUĞUNU ANLADIK’ DEMİŞTİ
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçen hafta yaptığı görüşme sonrasında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “50 artı 1’in mahsurlu olduğunu anladık. 50 artı 1’i o zaman bu kadar sıkı bir şeye bağlamamamız gerekirmiş” dediğini aktarmıştı.

Kaynak: TBMM/Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ