Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağdadi'nin yakalandığı operasyona ilişkin, "Biz de hanımını yakaladık ama yaygara koparmadık" dedi.

HANIMINI YAKALADIK

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 70'inci yıl törenlerinde konuşan Erdoğan, ABD'nin Bağdadi'yi yakalamak için gerçekleştirdiği operasyona değinerek "Biz de Bağdadi'nin hanımını yakaladık ama bakın biz bir yaygara yapmadık" ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:"

‘SURİYE TARAFINDA HANIMINI YAKALADIK’

“İlk defa açıklıyorum. Bağdadi'nin hanımını da yakaladık. Bağdadi'nin Kız kardeşini, eniştesini üstelik de Suriye tarafında yakaladık. Bu noktada çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Onlar benim askerimin yanında Suriye'de kendi topraklarını kurtarma mücadelemizi sürdürüyoruz."

SARIZEYBEK: 74 ASKERİMİZİN KATİLİ OSMAN ÖCALAN’I YAKALAYAMADILAR


1992 Yılında Şemdinli’de Hudut Tabur Komutanlığı görevinde bulunan emekli albay Erdal Sarızeybek AKP’nin terörle mücadele anlayışına tepki gösterek savunduğu Osman Öcalan ile ilgili şunları söyledi:

Yıl 1992…
Şemdinli’de Hudut Tabur Komutanıyım, Fransa’da yüksek seviyeli güvenlik okulunu bitirmiş, geri dönüşümde Şemdinli’ye tayinim çıkmıştı. Temmuz ayında göreve başladım, bir ay oldu olmadı Alan hudut bölüğüne ağır bir saldırı yapıldı. Ağır bir çatışma 19 şehit, teröristler yerde bıraktıkları ölülerini bile alamadan kaçtılar, İran’a gittiler ama ne yapayım, 19 şehit…

ÖNCE ALAN SONRA AKTÜTÜN

Daha yeni gelmişim… Bölgeyi tanımıyorum, hududu daha görememişim, personelimi bile tanımaya daha fırsat bulamamışım, çabalıyorum… Derken Aktütün karakoluna saldırdılar, Alan’dan yedi gün sonra… Takviye filan demeden üç askerle koşa koşa gittik, doğrudan çatışmaya girdik. Bu teröristler Barzani bölgesinden geldiler, tıpkı Alan’daki ölülerini bırakıp Barzani bölgesine geri kaçtılar ama 22 evladım yanımda şehit düştü…

‘TRT’DE CİRİT ATIYOR AMA YAKALANAMIYOR’


“Biz daha ‘Ne oluyor neler oluyor‘ bile diyemeden, 15 gün sonra Derecik karakolumuza saldırdılar. Bu kez kod adı Ferhat olan İmralı’daki mahkumun kardeşi Osman Öcalan da başlarında. Siz bu Öcalan’ı tanıyorsunuz hani şu İstanbul seçimi öncesinde apar topar TRT ekranlarına çıkarılıp canlı yayında konuşturulan terörist. İşte bizim karakollarımıza saldıran oydu. Neleri var neleri yoksa hepsini toplayıp gelmişler aynı anda Derecik komando bölüğüne, Yeşilova hudut bölüğüne ve Umurlu hudut bölüğüne eş zamanlı saldırıya geçtiler. 33 şehit verdik bu çatışmalarda.”

HAKURK SORUMLUSU KOD FERHAT OSMAN ÖCALAN


Sonuçta kendi kitaplarına yazdıkları ifadeyle ‘kaldırmayacakları kadar ağır bir kayıp’ verdiler ve Barzani bölgesine Hakurk’a kaçtılar . Bu Hakurk şu anda Türk Ordusunun ‘PENÇE HAREKATI’ adı altında halen sınır ötesi harekat yaptığı Hakurk’tur.

TAM 74 ŞEHİT KATİLİ OSMAN ÖCALAN

4 askerimizin şehit düştüğü süreçte kod adı Ferhat olan Osman Öcalan Hakurk alanı sorumlusuydu ve tüm bu saldırıları o yönetti. Bu bilgiler devletin arşivlerinde de bulunmaktadır. Ve biz bu çatışmalarda 74 şehit verdik, tam 74 şehit… Şu an bile düşündükçe bile öfke ve acı yüreğimde kabarıyor…

ŞİMDİ BU KATİL TRT’DE BAŞ KÖŞEDE

Ve bu Osman Öcalan seçim arifesinde TRT Kürdi ekranlarına çıkarıldı, canlı yayın yapıldı, hiç kimse de bu şehitlerimiz katilidir bu teröristtir demedi.Daha önce İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuştum ama bir sonuç alamadım.

ERDOĞAN’A SUÇ DUYURUSU

Bu son durum karşısında şimdi Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığına şikayette bulundum, 25 Haziran günü. Hala cevap yok. Kamuoyunun bu durumu öğrenmesinin, binlerce şehit vermiş biz Türk Milletinin hakkıdır diye düşünüyorum.

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ